Inquisitions ingilizcede ne demek, Inquisitions nerede nasıl kullanılır?

 

The inquisition : Engizisyon. Engizisyon mahkemesi.

Inquisition : İnceleme. Soruşturma. [lat. inquisitio “sorgu” dan] eskiden, katoliklerde dine aykırı davrananları araştırıp cezalandırmak üzere kurulmuş kilise mahkemelerine verilen ad. Sorgulama. Sorgu. Sorguya çekme. Engizisyon mahkemesi. Engizisyon. Araştırma.

Inquisitional : Engizisyon. Soruşturma. Araştırma.

Inquisitive : Yersiz sorular soran. Başkalarının işleriyle ilgilenen. Meraklı. Araştırmacı. Soru sorup duran. Tecessüs sahibi. Mütecessis. Çok meraklı. Başkaları hakkında bilgi edinmeyi seven.

Inquisitively : Meraklı bir şekilde. Sorgular biçimde. Merakla. Gözetleyerek. Dikizleyerek. Sorgulayarak. Burunu sokarak.

Uninquisitive : Meraklı olmayan. Sorular sorup durmayan. Daha fazla bilgi istemeyen.

Inquisitory : Araştırmacı.

Inquisitorial : Engizisyona ait. Araştırma. Soruşturma. Soruşturma ile ilgili. Meraklı.

Inquisitiveness : Çok soru sorma. Meraklılık.

Inquisitors : Engizisyon mahkemesi üyesi. Engizitör. Araştırma yapan.

İngilizce Inquisitions Türkçe anlamı, Inquisitions eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Inquisitions ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Interrogative : Soru. Sorulu. Soru zamiri. Soru biçiminde. Soru soran. Soru ifade eden. Soru belirten. Soru sözcüğü. Soru edatı.

Examen : Yargılama. Sınav. Muayene. Muhakeme. İmtihan. Tetkik. Yoklama. Teftiş.

Grilling : Izgara. Izgaralama. Sıkıştırma.

Blowout : Rahat zafer. Şölen (argo terim). Ziyafet. Cümbüş. Kuyudan petrol veya gaz fışkırması. Alem. Eğlence.

Oyers : Adli soruşturma. Dinleme. Davayı dinleme.

Discourse : Konuşma. Bahsetmek. Ayrıntılı bir şekilde konuşmak. İşlemek. Söylev vermek. Vaız. Söylev. Nutuk. Ciddi ve ayrıntılı bir şekilde yazmak.

Examining : Kontrol eden. Araştıran. İnceleniyor. Soru soran. İnceleyen. İnceliyor. Sorgulayan. Tahkikat.

Compendiums : Hülasa. İcmal. Kısa ve detaylı özet. Dergi. Öz. Özet. Mecmu. Kısaltma.

Inquisitions synonyms : inquisitional, checkover, decomposition, exploratory, interrogations, enquiring, analyses, debriefings, judicature, oyer, explorative, inquiry, examination, enquiries, ascertainment, questioning, debriefing, explorations, disquisition, decompositions, inquests, blowouts, cross examination, interrogation, exploration, investigation, checkback, anatomies, the inquisition, hearing, examinations, compendia, dissection.

Inquisitions ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Inquisitions kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Inquisitions ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Inquisitions anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Inquisitions ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Çavşırı: Çavşır bitkisi ile ilgili detaylı bilgi (nerelerde yetişir vs...) alabilir miyim?...
  • Referandum: herhangi ciddi bir sistem değişikliğinde, hükümetlerin son bir kez de direkt olarak halka sordukları oylama biçimi olan referandum, a...
  • Semirsek: Kilis yöresinde kısaca SEMSEK denilen yufka arasına iç pilav (soğanlı,kıymalı pilav) konularak 10x10 olarak hazırlanıp zeytinyağında ...
  • Sorgulama: Vatan Ülke ve Millet olarak en büyük eksiğimiz olarak algıladığım değerlendirdiğim genel manada Ticaret de Siyaset de ve Genel yaşa...
  • Kafeterya: Bana acil bir şekilde İçecek işletmelerinin çeşitleri , tanımları ve çalışanların görevleri lazım yardımcı olabilirmisiniz yarın bir ...