• Bir örgüt veya şirket içindeki sorunlar.
  • Sorunlar.

Issues ile ilgili cümleler

English: I know that you have issues with your mom.
Turkish: Senin annenle sorunların olduğunu biliyorum.

 

English: Are there any issues we need to discuss?
Turkish: Tartışmamız gereken konular var mı?

English: He brought up a series of issues at the meeting.
Turkish: O, toplantıda bir dizi sorun getirdi.

English: One of the big issues in the campaign was taxes.
Turkish: Kampanyadaki en büyük konulardan birisi vergiydi.

English: Did you discuss any of the issues on our list?
Turkish: Listemizdeki konulardan herhangi birini tartıştın mı?

Issues ingilizcede ne demek, Issues nerede nasıl kullanılır?

Capital increase through bonus issues : Yedek akçe, dağıtılmamış kar, yeniden değerleme değer artış fonu, taşınmazların satış karları ve ortaklıklardaki değer artışının sermayeye eklenmesi. Bedelsiz sermaye artırımı.

Capital increase through rights issues : Şirketlerin sermaye artırımı karşılığında çıkardıkları hisse senetlerini nominal değerinden veya daha yüksek bir fiyattan satmaları. Bedelli sermaye arttırımı. Bedelli sermaye artırımı.

Commercial issues : Ticari mevzular.

Financial issues : Finansal konular.

Joinder of issues : İddiaların birleştirilmesi (hukuk terimi). Savunmaların birleştirilmesi.

Overissues : Piyasaya fazla sürmek. Fazla miktarda tedavüle çıkarmak.

Issue from : -den gelmek. Kaynaklanmak.

Issue of shares : Hisse senetleri ihracı. Hisse senedi ihracı.

Issue a command : Komut vermek.

Issue a decree : Hukuki karar almak. Komut vermek. Kararname çıkarmak. Ferman bildirmek.

İngilizce Issues Türkçe anlamı, Issues eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Issues ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Animal tissue : Hayvansal doku. Hayvan derisi. Hayvan dokusu.

Free : Rahatlatmak. Bilgisayar, fizik alanlarında kullanılır. Asalak olmayan, beslenme yönünden bağımsız, kendibeslek olan. Özgür. Hiçbir biçimde herhangi bir koşula bağlı olmayan, özgür olan. Serbest bırakmak. Beleş. Bağımsız. Erkin. Ücretsiz.

Reissue : Belirtilen şekilde basılan doküman. Tekrar basmak. Daha önce gösterilmiş olan bir filmi, aradan uzunca bir süre geçtikten sonra yeniden piyasaya sürme işi. Yeniden yayınlamak. Yeni baskı. Yeniden basmak. Yeniden basma. Yeniden çıkmak. Yeniden sürüm işi. Yeniden ihraç etmek.

Supply : İhtiyacı karşılamak. Sağlanması gerekli miktar. Tamamlamak. Gidermek. İkmal. Stok miktar. Sağlama jüyesi. Tedarik. Besleme. Sunum.

Being : Varoluş. Yapı. Vücut. Olma. Yaratık. Yaradılış. İnsan. Oluş. Varlık.

Unblock : Engeli kaldırmak. Blokajı açmak. Tıkanıklığı açmak. Debloke etmek. Blokunu kaldırmak. Öbek çözmek. Blok çözmek.

Band : Fasıla. Kalınlığı 1 cm.den daha az, çok ince tabaka. Şerit. Kuşak. Şarkı (plak). Toplamak. Bir izgenin iki sıklık değeri arasında kalan ışınım bölgesi. Koşut ve birbirine yakın iki çizgi arasında kalan alan parçası; tayfda birbirin yakın iki dalga boyu arasında kalan parça. Mızıka. Birleşmek.

Release : Devir. Yürürlükteki bir görevin kullanmak üzere tuttuğu bir çevre biriminin ya da bir bellek alanının, izlencedeki bir komut, işletmen'in karışması ya da işletim dizgesince uygulanan herhangi bir komut nedeniyle görevle ilişkisini kesmek, bunları herhangi bir başka görev için kullanıma açık duruma getirmek. Davadan vazgeçme. Bir filmin oynatılmak üzere piyasaya çıkarılması. Feragat. Bırakma. Serbest bırakmak. Serbest bırakma. Muaf tutma. Salıverme.

Isthmus : Kanal. Kıstak. Bağ. Berzah. Biyoloji, coğrafya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Balıklarda başın alt kısmında solungaçlar arasına yayılan etimsi şeritler. İki büyük parçayı birleştiren dar yapı. yumurta kanalının (fallop kanalı) bir kısmı. İstmus. Yarımadanın karaya bağlandığı yer. bk. yarımada. Dar geçit, dar boğaz.

Organism : Örgüt. Örgenlik. Yaşamsal işlevlerini devam ettirebilen herhangi bir canlı varlık. Organizma. Yapı. Uzviyet. Oluşum. Vücut. Ayrı ayrı organlar ile hayali olaylarını devam ettirebilen herhangi bir canlı varlık.

Issues synonyms : body part, distribute, troubles, unfreeze.

Issues zıt anlamlı kelimeler, Issues kelime anlamı

Recall : Geri istemek. Çağrıştırmak. Geri çekmek. Geri çağırma. Hatırlamak. Dönmek. Görevden almak. Anma. Azletmek. Görevden alma.

Block : Teknik ya da mantıksal nedenlerle bir birim gibi düşünülen ve işlem gören bir tutanak dizgisi, sözcük dizgisi ya da damga dizgisi, özellikle mıknatıslı kuşak üzerindeki bilginin, kuşak deviniminin başlamasıyla durması arasında, aralıksız, bir seferde okunan kesimi, bk. mantıksal tutanak, fiziksel tutanak. Bir dağoluş dizgesinin içinde sertleşmiş, oldukça dengeli, kıvrılma devimlerine dirençli bir yer birimi. Kapamak. Engellemek. Ağ üzerinde karşı takım oyuncusunun vuruşuna karşı koyma. Duvar. Kalıplamak. Alıkoymak. Durdurmak. Bilgisayar, bilişim, biyoloji, eğitim, voleybol, veterinerlik, jeoloji, uluslararası ilişkiler alanlarında kullanılır.

Freeze : Don tutmak. Oyalama. Kıkırdamak. Buz tutmak. Dondurmak. Don. Çivi kesmek. Donakalmak. Bilgisayar, basketbol alanlarında kullanılır. Buz kesilmek.

Issues ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Issues kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Issues ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Issues anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Issues ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Çavşırı: Çavşır bitkisi ile ilgili detaylı bilgi (nerelerde yetişir vs...) alabilir miyim?...
  • Referandum: herhangi ciddi bir sistem değişikliğinde, hükümetlerin son bir kez de direkt olarak halka sordukları oylama biçimi olan referandum, a...
  • Semirsek: Kilis yöresinde kısaca SEMSEK denilen yufka arasına iç pilav (soğanlı,kıymalı pilav) konularak 10x10 olarak hazırlanıp zeytinyağında ...
  • Sorgulama: Vatan Ülke ve Millet olarak en büyük eksiğimiz olarak algıladığım değerlendirdiğim genel manada Ticaret de Siyaset de ve Genel yaşa...
  • Kafeterya: Bana acil bir şekilde İçecek işletmelerinin çeşitleri , tanımları ve çalışanların görevleri lazım yardımcı olabilirmisiniz yarın bir ...