• Eklembacaklılar cinsi.

Arthropod genus ingilizcede ne demek, Arthropod genus nerede nasıl kullanılır?

 

Arthropod : Eklem bacaklı. Arthropoda. Eklemli bacakları ve parçalara ayrılmış sert vücutları olan hayvanlar familyası üyesi (kabukluları, örümcekleri ve böcekleri içerir). Hayvanlar aleminin artropoda şubesinde bulunan, sinek, arahnid ve kabukluları içeren, birçok türü insan ve hayvanlarda parazitlenen veya insan ve hayvanlarda önemli hastalıklara neden olan organizmalara taşıyıcılık yapan zoolojik grup. bu gruptaki canlılar sölomlu hayvanların birincil ağızlılar (protostomia) filumundan, vücutları baş, göğüs ve karın olmak üzere üç bölgeye ayrılmış, her bölge çeşitli sayıda bölütten oluşan, bölütlere bağlı ekstremitelerde daima eklemli parçalardan yapılmış olan, derileri zaman zaman atılan bir kitinle örtülü olan, petek gözleri gelişmiş, ayrı eşeyli, kara, su ve havada yaşayan, bir milyon kadar türü bulunan, ilkel eklem bacaklılar (malacopoda) ve gerçek eklem bacaklılar (euarthropoda) olmak üzere iki alt dala ayrılmaktadır, artropod, arthropoda. Eklem bacaklılar. Eklembacaklı.

Genus : Genus. Türleri ayırt etmede kullanılan bilimsel ifade. Kısım. Sınıf. Türlerin bir araya gelmesiyle oluşan taksonomik bir grup, soy, genus. Soy. Canlıların sınıflandırılmasında familya ile tür arasında, yapısal ve soy oluş bakımından birbirleriyle ilgili türler grubu. Tür. Cins. Familya.

Arthropod family : Eklembacaklılar familyası.

Arthropod vectors : Taşıyıcı eklem bacaklılar. Hastalık yapıcı organizmaları bir konaktan diğerine veya cansız bir rezervuardan canlı bir konağa taşıyan eklem bacaklılar.

Arthropoda : Eklemli bacakları ve parçalara ayrılmış sert vücutları olan hayvanlar familyası (kabukluları, örümcekleri ve böcekleri içerir). Artopodlar. Eklembacaklılar. Eklem bacaklılar. Eklemli-kanatlılar.

Arthropodology : Omurgasız hayvanlardan eklem bacaklıları inceleyen bilim dalı. artropodoloji. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Eklem bacaklılar bilimi. Omurgasız hayvanlardan eklem bacaklıları inceleyen bilim dalı, artropodoloji.

Arthropod genus ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Arthropod genus kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Arthropod genus ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Arthropod genus anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Arthropod genus ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Çavşırı: Çavşır bitkisi ile ilgili detaylı bilgi (nerelerde yetişir vs...) alabilir miyim?...
  • Referandum: herhangi ciddi bir sistem değişikliğinde, hükümetlerin son bir kez de direkt olarak halka sordukları oylama biçimi olan referandum, a...
  • Semirsek: Kilis yöresinde kısaca SEMSEK denilen yufka arasına iç pilav (soğanlı,kıymalı pilav) konularak 10x10 olarak hazırlanıp zeytinyağında ...
  • Sorgulama: Vatan Ülke ve Millet olarak en büyük eksiğimiz olarak algıladığım değerlendirdiğim genel manada Ticaret de Siyaset de ve Genel yaşa...
  • Kafeterya: Bana acil bir şekilde İçecek işletmelerinin çeşitleri , tanımları ve çalışanların görevleri lazım yardımcı olabilirmisiniz yarın bir ...