Baking soda ile ilgili cümleler

 

English: Keep a box of baking soda in the fridge to keep it smelling clean.
Turkish: Onu temiz kokulu tutmak için buzdolabında bir kutu kabartma tozu tut.

Baking soda ingilizcede ne demek, Baking soda nerede nasıl kullanılır?

Baking : Fırınlama. Fırında pişirme. Kızgın. Düşük sıcaklık ısıl işlemi. Pişim. Pişirme. Kor halinde.

Soda : Gazoz. Kabartma tozu. Kola. Dondurmalı ve sodalı bir içecek. Soda. Sodyum bikarbonat. Çamaşır sodası. Üstüne soda dökülmüş dondurma. Gazlı içecek. Asitli içeçek.

Baking oven : Pişirme ocağı. Pişirme fırını.

Baking pan : Fırın tavası. Pişirme ve fırınlamada kullanılan geniş ve sığ kap.

Baking powder : Maya tozu. Kabartma tozu. Pasta mayası. Hamur kabartıcı.

Baking sheet : Fırın tepsisi. (ekmek) pişirme sacı.

İngilizce Baking soda Türkçe anlamı, Baking soda eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Baking soda ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Carbonate : Karbonatla. Kömürleştirmek. Karbonatlamak. Karbonata çevirmek. Karbonatlaştırmak.

Saleratus : Yemek sodası.

Baking powder : Maya tozu. Hamur kabartıcı. Pasta mayası.

Carbonating : Karbonatla. Kömürleştirmek. Karbonata çevirmek. Karbonatlamak. Karbonatlaştırmak.

Sodas : Gazoz (genel). Çamaşır sodası. Soda. Asitli içeçek. Üstüne soda dökülmüş dondurma. Gazoz. Gazlı içecek. Kola.

Ashler : Alıç. Dişbudak kerestesi. Dişbudak ağacı. Kesme taş. Kül. Yontma taş. Yontma taştan yapılmış olan bir şey. Volkanik kül. Taş ocağından yontulmuş olan pürüzlü taş.

Ashlers : Taş ocağından yontulmuş olan pürüzlü taş. Yontma taştan yapılmış olan bir şey. Yontma taş. Dişbudak ağacı. Dişbudak kerestesi. Kesme taş. Kül. Volkanik kül. Alıç.

Soda : Maden sodası. Gazlı içecek. Gazoz. Çamaşır sodası. Gazoz (genel). Soda. Asitli içeçek. Üstüne soda dökülmüş dondurma.

Soda ash : Çamaşır sodası. Soda. Susuz sodyum karbonat. Na2co3; doğada 10 mol örüt suyu ile bulunan, yapay olarak da üretilen ve çok değişik kullanma yerleri olan ak renkli bir özdek. Soda külü.

Ash : Dişbudak kerestesi. Zeytingillerden, kerestesi sert ve pür gitar gövdesi olarak kullanılan tonu parlak karakterli, orta ağırlıkta ve yüksek maliyetli bir ağaç. Alıç. Volkanik kül. Dişbudak. Dişbudak ağacı. Organik maddelerin tamamen yanması sonucu artakalan inorganik kısım.

Baking soda synonyms : mineral alkali, natron, sodium carbonate, bake, sodium bicarbonate, bicarbonate of soda, carbonate of soda.

Baking soda ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Baking soda kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Baking soda ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Baking soda anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Baking soda ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Tartarik asit: TARTARİK ASİT: Pankreas ifra zatını tenbih edici olarak günde 2 ila 6 gr suda eritilip içilir. şeklinde bilgi edindim. doğruluk d...
  • Düğensırtı: düğen; Buğday gibi tahılları bitkisinden ayırmak için alt kısmına yüz kadar çakmak taşı çakılmış iki metre kadar uzunluğunda 60-70...
  • Spectral: spectral filmi konusu da böyle hayaletlere karşı savaş şeklinde geçiyordu. filmde hayalete benzer varlıklarla savaşan askerler vardı....
  • Nervus radialis felci: nervus tibialisin anestezisi hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz...
  • Sosyal Medya: sosyal medyanın bir başka önemli yönü de, haberler alanında çok büyük bir gelişim göstermesidir. artık birçok olayı daha tvlerde veya...