• Çıkıntılı bir şekli olan (botanik, zooloji).
  • Karinat.
  • Carina'sı olan.

Carinate ingilizcede ne demek, Carinate nerede nasıl kullanılır?

Carinated : Karenalı. Carina'sı olan. Çıkıntılı bir şekli olan (botanik, zooloji).

 

Carinated birds : Karinalılar. Omurgah hayvanlardan, kuşlar (aves) sınıfının hemen hemen bütün kuşları içine alan büyük bir bölümü. hepsi karinalıdır. dalgıç kuşları (gaviiformes), penguenler (sphenisciformes), fırtına kuşları (procellariiformes), leyleksiler (ciconiiformes), kazsılar (anseriformes), kartallar (falconiformes), tinamular (tinamiformes), tavuksular (galliformes), bataklık kuşları (grallae), yağmur kuşları (charadriiformes), guguksular (cuculiformes), gökkuzgunumsular (coraciiformes), ötücü kuşlar (passeriformes) takımlarını içine alır.

Carina sterni : Kanatlılarda çok kuvvetli olan göğüs kaslarının yapışmasına yarayan ve göğüs kemiğinin dış yüzünde bulunan mediyan çıkıntı. Karina sterni.

Carina tracheae : Bifurcatio tracheae'de, soluk borusu lümenine uzanan ve aerodinamik olarak etkiyen çıkıntı. Karina trake.

Carina : Omurga. Omurga. gemi omurgası. Karina.

Caring : Kayıt. Umur. Yardımsever. Alaka gösteren. Önemseme. Sempatik. Şefkatli. İlgili. İlgi gösteren.

Acarina : Fındık kozalak akarı. Bitki zararlıları ve sakırgalar türü. Kozalak akarı. Akarına. Akar ve kenegiller.

Carinas : Omurga. Karena. Kemik çıkıntısı (zooloji). Karina (takımyıldızı). Karina. Baklagil bitkilerinde dağ silsilesi gibi alçalıp yükselen iç taç yapragı (botanik terimi).

Carindacillin : Karbenisilinin ağız yolundan yeterli oranda emilebilen ve daha fazla yağda çözünmeyi seven bir esteri. Karindasilin.

Carinthian : Carinthia'nın carinthia ile ilgili. Carinthia'ya özgü.

İngilizce Carinate Türkçe anlamı, Carinate eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Carinate ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Keel : Gemi. Yaprak damarı. Teknecik. Gemi omurgası. Soğutmak. Alabora etmek. Karina. Omurga. Kuşların gemi omurgası biçiminde olan göğüs kemiği çıkıntısı. bazı kemiklerin çıkıntılı parçası.

Bird : Tip. Güdümlü mermi. Manita. Uzay gemisi. Roket. Kişi. Uydu. Adam. Kus. Kuş.

Keeled : Alabora edilmiş. Karina edilmiş. Omurgalı.

Ridged : Mahyalı.

Carinated : Karenalı.

Carinate synonyms : flying bird, carinate bird.

Carinate zıt anlamlı kelimeler, Carinate kelime anlamı

Ratite : Uçamayan kuş. Karinasız kuş.

Carinate ingilizce tanımı, definition of Carinate

Carinate kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : As, a carinate calyx or leaf. A carinate sternum (of a bird). Shaped like the keel or prow of a ship. Having a carina or keel.

Carinate ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Carinate kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Carinate ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Carinate anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Carinate ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Çavşırı: Çavşır bitkisi ile ilgili detaylı bilgi (nerelerde yetişir vs...) alabilir miyim?...
  • Referandum: herhangi ciddi bir sistem değişikliğinde, hükümetlerin son bir kez de direkt olarak halka sordukları oylama biçimi olan referandum, a...
  • Semirsek: Kilis yöresinde kısaca SEMSEK denilen yufka arasına iç pilav (soğanlı,kıymalı pilav) konularak 10x10 olarak hazırlanıp zeytinyağında ...
  • Sorgulama: Vatan Ülke ve Millet olarak en büyük eksiğimiz olarak algıladığım değerlendirdiğim genel manada Ticaret de Siyaset de ve Genel yaşa...
  • Kafeterya: Bana acil bir şekilde İçecek işletmelerinin çeşitleri , tanımları ve çalışanların görevleri lazım yardımcı olabilirmisiniz yarın bir ...