• Çavşır (reçine olarak).
  • Çavşır.
  • Eskiden tıpla kullanılan hoş kokulu reçineli zamk (günümüzde parfümlerde ve tütsülerde kullanılır).

Opopanax ingilizcede ne demek, Opopanax nerede nasıl kullanılır?

 

Anthropopathy : İnsan olmayan bir şeye insan duyguları yüklemek.

Anthropopatism : İnsan duyguculuğu. Çevrede ve çevredeki nesnelerde insanlara özgü duyu olduğuna ilişkin halk inanışının bilimsel adı. bk. bitkiye tapma, doğaya tapma, hayvana tapma.

Tropopause : Tropopoz. Troposfer geçişi. Troposferin üst sınırı. Troposfer ve stratosfer arasındaki bölge.

Opoponax : Bir tür tatlı mürrüsafi.

Alcopop : Alkol oranı düşük bir şekerli içecek. Bir tür meyveli içki. (ingiltere ingilizcesi) alkolsüz içki.

Haemopophysis : Omurun merkezinin alt ucundan yana doğru uzayan düz veya diken şeklinde çıkıntı. Hemofiz.

Anthropophag : İnsanyiyen. İnsan yiyen yabanıllardan olan kimse, bk. söylen.

Anthropophagi : Yamyamlar.

Anthropophagy : Yamyamlık. İnsan yeme.

Anthropophagite : İnsan eti yiyen. İnsan eti ile beslenen kimse. Yamyam.

İngilizce Opopanax Türkçe anlamı, Opopanax eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Opopanax ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Allheal : İyileştirici gücü olduğuna inanılan herhangi bir bitki. Şifalı güçleri olan beyaz veya pembe çiçekli avrasya bitkisi. Kediotu.

Allheals : Kediotu. İyileştirici gücü olduğuna inanılan herhangi bir bitki. Şifalı güçleri olan beyaz veya pembe çiçekli avrasya bitkisi.

Gum : Pıhtılaşmak. Zamk. Sakız. Kimyasal olarak polisakkarit yapısında, bitkilerden elde edilen koyu kıvamında yapışkan maddelerdir. Yapıştırıcı. Çapak. Dişeti. Zamklamak. Zamkla yapıştırmak.

Opopanax ingilizce tanımı, definition of Opopanax

Opopanax kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : The inspissated juice of an umbelliferous plant (the Opoponax Chironum), brought from Turkey and the East Indies in loose granules, or sometimes in larger masses, of a reddish yellow color, with specks of white. It has a strong smell and acrid taste, and was formerly used in medicine as an emmenagogue and antispasmodic.

Opopanax ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Opopanax kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Opopanax ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Opopanax anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Opopanax ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Çavşırı: Çavşır bitkisi ile ilgili detaylı bilgi (nerelerde yetişir vs...) alabilir miyim?...
  • Referandum: herhangi ciddi bir sistem değişikliğinde, hükümetlerin son bir kez de direkt olarak halka sordukları oylama biçimi olan referandum, a...
  • Semirsek: Kilis yöresinde kısaca SEMSEK denilen yufka arasına iç pilav (soğanlı,kıymalı pilav) konularak 10x10 olarak hazırlanıp zeytinyağında ...
  • Sorgulama: Vatan Ülke ve Millet olarak en büyük eksiğimiz olarak algıladığım değerlendirdiğim genel manada Ticaret de Siyaset de ve Genel yaşa...
  • Kafeterya: Bana acil bir şekilde İçecek işletmelerinin çeşitleri , tanımları ve çalışanların görevleri lazım yardımcı olabilirmisiniz yarın bir ...