Üç benekli gurami nedir, Üç benekli gurami ne demek

Üç benekli gurami; Biyoloji alanında kullanılan bir sözcüktür.

Biyoloji'deki anlamı:

[Bakınız: gök gurami].

Teknik terim anlamı:

Gök gurami.

Üç benekli gurami anlamı, kısaca tanımı

Gura : Hindi. Toprak çorba çanağı. Arapça kökenli kur'a: kura. Hileci

Gurami : Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, cennet balığıgiller (Anabantidae) familyasından, eti lezzetli olan bir tür. (Osphromenus olfax), Kemikli-balıklar (Teleostei)gugukgiller takımın cennet-balığıgiller (Anabantidae) familyasından bir balık türü. Sonda adalarında yaşar. Eti çok beğenilir.

Üç : İkiden sonra gelen sayının adı. Bu sayıyı gösteren 3 ve III rakamlarının adı. İkiden bir artık. Üç (bk. üc, üj, üş).

Benek : Herhangi bir şey üzerindeki ufak leke, nokta, puan. Güneş lekeleri yöresinde görülen, parlak taneciklerden ve parlak damarlardan oluşmuş bölüm, fakül.

Benekli : Ufak lekeleri bulunan.

Gök gurami : Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, cennet balığıgiller (Anabantidae) familyasından, 10 cm kadar uzunlukta; süs balığı olarak kullanılan bir tür. Üç benekli gurami. Noktalı gurami. (Eş anlamlısı: üç-benekli gurami, Tricho-gaster trichopterus) Kemikli-balıklar (Teleostei) takımının cennet-balığıgiller (Anabantidae) familyasından bir balık türü. Uzunluğu 10 cm. Tropik uzak doğu sularında yaşar. Süs balığıdır.

 

Gök : İçinde gök cisimlerinin hareket ettiği sonsuz boşluk, uzay, sema, asuman, feza. Olgunlaşmamış. Yeryüzü üzerine mavi bir kubbe gibi kapanan boşluk, gök kubbe, sema. Bu renkte olan. Gökyüzünün, denizin rengi, mavi veya yeşile çalan mavi.

Diğer dillerde Üç basamak kuramı anlamı nedir?

İngilizce'de Üç basamak kuramı ne demek ? : three stage thories