• Elektrik yüklü atom ya da atom grubu.
 • Yükün.
 • Pozitif veya negatif yüklü bir atom.
 • Üşer.
 • Biyoloji, fizik, kimya, uzay, nükleer enerji, sinema, televizyon, veterinerlik alanlarında kullanılır.
 • Artı ya da eksi elektrik yüklü atom, molekül ya da kök.
 • Elektrik yüklü öğecik ya da öğecik kümesi. eksi üşerler eksicik edinerek, artı üşerler eksicik yitirerek oluşurlar.
 • Net elektrik yükü taşıyan atom ya da molekül.
 • Elektrik yüklü atom ya da atom kümesi. (pozitif yüklü iyonlar (katyonlar), atomun ya da atom kümesinin elektriksel yönden yansızlığı için gerekenden daha az elektron taşırlar; negatif yüklü iyonlardaysa daha çok elektron vardır).
 • Bir atomun veya molekülün elektron alması veya elektron vermesiyle meydana gelen negatif veya pozitif yüklü atom veya molekül.
 • Artı, eksi kıvıl yük gösteren öğecik ya da özdecik.
 • İyon.
 

Ion ile ilgili cümleler

English: "Ah" is an interjection.
Turkish: 'ah' bir ünlemdir.

English: Mercuric nitrate is an ionic compound.
Turkish: Civalı nitrat iyonik bir bileşiktir.

English: "But three million is all I have," Dima said. "No more, no less."
Turkish: "Fakat bütün sahip olduğum üç milyon" dedi Dima. "Ne daha çok ne daha az."

English: "Ah!" is an interjection.
Turkish: Ah! bir ünlemdir.

English: I want to ask you something, Ms. Ionescu.
Turkish: Ben size bir şey sormak istiyorum, Bayan Ionescu.

Ion ingilizcede ne demek, Ion nerede nasıl kullanılır?

Ion acceleration : İyon ivmesi.

Ion accelerator : İyon hızlandırıcı.

Ion association : Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Çözeltide, karşıt yükünlerin birbirlerini çekerek daha topluca bulunmaları. Yükün toplaşımı.

Ion beam : İyon demeti. İyon ışını. Eksi yüklü atom parçacıkları ışını.

Ion burning : İyon yakması.

Ion chromatography : İyon kromatografi metodu. İyon kromatografisi.

Ion density : İyon yoğunluğu. Bir elemanter hacimde bulunan pozitif ya da negatif iyon sayısının, bu hacme oranı.

Ion concentration : İyon yoğunluğu.

Ion detector : İyon algılayıcı.

Ion exchange : İyon takası. Yükün değiştirici dikeçten geçen özdeğin yükünleri yerine başkalarının konulması. bu olaya dayanan denel yöntem. İyon alış verişi. Yükün verişimi. İyon değiştirme. İyon değiş tokuşu. İyon değişimi. İyon alışverişi. Fizik, kimya alanlarında kullanılır.

İngilizce Ion Türkçe anlamı, Ion eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Ion ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Ionic : Yükünlerle ilgili. İyon şeklinde olan. İyonlu. İyona ait. İyon (ile ilgili). Yükünsel. İyonik. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. İyonya ile ilgili.

Ionics : İyonlu. İyon şeklinde olan. İyona ait. İyon (ile ilgili). İyonsal. İyonik.

Particle : Zerre. Cüz. İşlevsel sözcük. Gramer, kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Parça. Edat. Tanecik. Bağlaç. Parçacık, zerre. Cisimcik.

Cation : Artı üşer. Artı yükün. Artı yüklü özdecik yükünü. Biyoloji, fizik, kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Elektrikle ayrışımda ve pillerde katoda göç eden artı yüklü yükün . örn. cu2+,na+. Elektriksel alan içinde, alan çizgileri doğrultusonda alt-üşeğe doğru devinen üşer. Katoda veya negatif kutba göç eden pozitif yüklü iyon. Artın. Katoda ya da negatif kutba göç eden pozitif yüklü iyon. k+, na+, ca2+ gibi. Katyon (kimya terimi).

Anion : Negatif yüklü iyon. Eksi iyon -. Eksi yüklü özdecik yükünü. Eksi yükün. Üşerçözüşümde üst-üşeğe taşınan eksi yüklü üşer. Eksin. Anyon (kimya terimi). Elektrikle ayrışımda ve pillerde anoda göç eden eksi yüklü yükün. örn. so4-2, cl-. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Anyon.

Ions : İyonlar.

Ion synonyms : subatomic particle.

Ion ingilizce tanımı, definition of Ion

Ion kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : One of the elements which appear at the respective poles when a body is subjected to electro-chemical decomposition. Cf. Anion, Cation. Negative ions (hydroxyl and acidic atoms or groups) are called anions. One of the electrified particles into which, according to the electrolytic dissociation theory, the molecules of electrolytes are divided by water and other solvents. An ion consists of one or more atoms and carries a unit charge of electricity, 4 x 10-10 electrostatic units, or a multiple of this. Those which are positively electrified (hydrogen and the metals) are called cations.

Ion ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Ion kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Ion ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Ion anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Ion ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

 • Kasko: merhaba burçin hanım, mutlaka bir hukuk bürosu ile anlaşın ve hakkınızı arayın. başta masraf yapmış olacaksınız ama dav...
 • Kasko: merabalararacımla kaza yaptım aracım perte çıktı yanımda bi arkadaşımla ifade felan verdik kasko şirketine gitti araç sonu...
 • Görevsizlik kararı: görevsizlik kararının kaldırılması ne demek yada ne anlama geliyor...
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
 • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...