• A-mod görüntü.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.
  • Ultrasonografide gönderilen ses dalgasının yayılımı doğrultusunda, farklı yüzeylerden yansıyan ses dalgalarının, yansımanın şiddetine göre çizgisel bir grafik olarak gösterilmesi. özellikle gözde biyometrik ölçümlerde kullanılır.
 

A amplitude mod ingilizcede ne demek, A amplitude mod nerede nasıl kullanılır?

A : Pek iyi. Bir. (herhangi) bir. Amperin simgesi. En yüksek not. İngiliz alfabesinin birinci harfi. La (müzik terimi). Argonun simgesi. En iyi kaliteyi simgeleyen harf. Herhangi bir.

Amplitude : Bk. dalga genliği. Genlik. Bilgisayar, ekonomi, fizik, kimya, uzay, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Salınım devimlerinde denge konumuyla en büyük uzanım arasındaki fark. değişen yıldızlarda, en büyük parlaklık ile en sönük parlaklık arasındaki fark. Büyüklük. Amplilüd. Üslup zenginliği. Bolluk. Sıra. Bir salınım devinmesinde, denge durumundan en çok uzaklaşılan nokta. dolayısıyla, elektromıknatıs dalgalarda ya da ses dalgalarında, dalganın taşıdığı erkenin niceliğini belirleyen özellik.

Mod : Modern. Şık. Kip.

Amplitude modulated oscillation : Genlik kiplenimli salınım.

Amplitude modulation : Taşıyıcı dalganın genliğini, ses gibi iletilecek imlemlerin genliğine ve sıklığına uygun olarak değiştirme. Genlik modülasyonu. Genlik kiplenimi. Genlik kiplenmesi. Radyo dalgasının genişliğindeki çeşitlilikler aracılığı ile yayın yapmak (elektrik).

Quadrature amplitude modulation : Dördün genlik kiplenimi. Kareli genlik modülasyonu. Dörtlü genlik modülasyonu.

Amplitude modulation equivalent : Genlik modülasyon eşleniği. Amplitud modülasyon eş değeri.

Pulse amplitude modulation : Vurum. Puls-genlik modülasyonu. Darbe genlik kiplenimi. Darbe genlik modülasyonu. Darbe- genlik modülasyonu. Vurum genlik kiplenimi. Vurum genlik.

İngilizce A amplitude mod Türkçe anlamı, A amplitude mod eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak A amplitude mod ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abattoir : Salhane. Mezbaha. Kesimevi. Hayvanların etleri için kesildikleri yerler, hlk. ekdi.

Abdominal distention : Karın gerginliği. Abdominal gerginlik. Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik.

Abamectin : Abamektin. Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç.

Abdomen : Batın. Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Karın. Karın (böcek gövdesinde). Karnın altı. Böcek gövdesinin alt kısım. Abdomen.

Abaxial : Eksen dışı. Abaksiyal. Eksenden uzak, eksen dışı. Eksenden uzak. Eksendışı. Eksenden uzakta bulunan (biyoloji terimi). Aks kemiği dışında.

Abdominal pain : Abdominal ağrı. Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı. Karın ağrısı.

A c syndrom : Arnold-chiari yapılış bozukluğu. A-c sendromu.

A clay : Sindirim kanalındaki zehirleri ve vitaminleri yüzeyde tutarak emilimlerini önleyen ve bağırsak duvarını kaplayarak koruyucu bir tabaka oluşturan doğal alüminyum silikat bileşiği, kaolin. Beyaz kil.

A crochordon : Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom. Akrokordon.

Abdominal ovariectomy : Abdominal ovaryektomi. Laparotomi yoluyla gerçekleştirilen kısırlaştırma.

A amplitude mod synonyms : abdominal fat necrosis, a c deformity, abdominal palpation, a dna, a band.

A amplitude mod ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda A amplitude mod kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede A amplitude mod ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce A amplitude mod anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz A amplitude mod ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
  • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...