Acı ot; bir bitki bilimi terimidir.

  • Kuzey Anadolu dağlarının ormanlarında yetişen, toprak altında bilek kalınlığında kökü bulunan çok yıllık ve otsu bir bitki (Tamus communis)

Yerel Türkçe anlamı:

 

Suda kaynatılan ve karın ağrısına ilâç olarak kullanılan bir yabani ot.

Filizinin uçları yumurta veya peynirle kavrularak yenilen bir yaban otu.

Biyoloji'deki anlamı:

Ballıbabagiller (Labiatae) familyasından, 10-40 cm kadar boyda, sık ve gri beyaz tüylü, beyaz çiçekli, toprak üstü kısımları kaynatılarak iştah açıcı ve mide ağrılarını giderici olarak kullanılan, çok yıllık, yarı çalımsı, yarı otsu bir bitki. Sancı otu, pelin otu.

İngilizce'de Acı ot ne demek? Acı ot ingilizcesi nedir?:

cat thyme, hulwort, mountain germander

Acı ot kısaca anlamı, tanımı:

Kuzey : Sağını doğuya, solunu batıya veren kimsenin tam karşısına düşen yön, dört ana yönden biri, şimal, güney karşıtı. Yıldız. Bulunduğu noktaya göre kuzeyde kalan yer.

Anadolu : Ön Asya'nın bir parçası olarak Türkiye'nin Asya kıtasında bulunan toprağı, Rum.

Orman : Ağaçlarla örtülü geniş alan. Bu ağaçların bütünü.

Toprak : Memleketli. Ülke. Yer kabuğunun bu bölümünden yapılmış. Arazi, tarla. Yer kabuğunun, toz durumuna gelmiş türlü kütle kırıntılarıyla, çürümüş organik cisimlerden oluşan ve canlılara yaşama ortamı sağlayan yüzey bölümü. Kara.

Altın : Atom sayısı 79, atom ağırlığı 196,9 olan, 1064 °C'de eriyen, kolay işlenen, yüksek değerli, paslanmaz element, zer (simgesi Au). Bu elementten yapılmış. Altından yapılmış sikke. Üstün nitelikli, değerli.

Bilek : Güç, kuvvet. Elle kolun, ayakla bacağın birleştiği bölüm.

Kalın : Etli, dolgun. Mayalı hamurun parçalara ayrılıp tandırda pişirilmesiyle elde edilen ekmek türü. Pes (ses). Cisimlerde uzunluk ve genişlik dışında üçüncü boyutu çok olan (cisim), ince karşıtı. Gelin olacak kıza erkek tarafından verilen para veya armağan, ağırlık. Enli ve gür (kaş). Yoğun, akıcılığı az olan.

 

Acı ot ile ilgili Resimler

Acı ot ile ilgili resimler
Acı ot ile ilgili resimler
Acı ot ile ilgili resimler
Acı ot ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Acı ot nedir? Acı ot ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik bir biçimde hemen sorabilir, daha sonra kısaca Acı ot tanımı, açılımı, kelime anlamı hakkında ansiklopedik bilgi verebilir veya dilerseniz Acı ot hakkında sözler yazılar ile ingilizce veya almanca sözlük anlamı paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
  • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...