• Bilgisayar alanında kullanılır.
  • Hesap adı.

Account name ingilizcede ne demek, Account name nerede nasıl kullanılır?

 

Account : Kar. Açıklamak. Söylenti. Avantaj. Banka hesabı. Düşünmek. Saymak. Değer. Hesap. Kişi, kurum ve kuruluşların borç ve alacaklarının sistemli bir biçimde kaydedildiği çizelge.

Name : Şöhret. Ün. Nam. İsim. Tayin etmek. İsim koymak. Ünlü kişi. Ad koymak. Ünlü kimse.

Account activity : Hesabın işleme sıklığı. Hesap aktivitesi. Bir hesaptaki değişiklikler veya işlemler (bankada, vs.). Hesap hareketi.

Account agreed upon : Üzerinde anlaşmaya varılmış hesap. Üç, altı, ayda ya da yılda bir alış veriş ettiği kişilere ilişkin sayışımların bankalarca çıkartılarak kendilerine verilmesi (bu sayışım karşı tarafça incelenir ve sonuçlarda beraberlik sağlanarak imzalanır ve bir tıpkısı düzenleyen bankaya geri verilir). Kesin sayışım.

Account analysis : Muhasebe analizi. Bir hesabın bakiyesini hesaplamak ve önceden gerçeklemiş olan işlemleri incelemek. Hesap analizi.

Account auditing : İşletme ve kurumların hesaplarının yasalar gereği maliye bakanlığınca denetlenmesi. Hesap denetimi.

İngilizce Account name Türkçe anlamı, Account name eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Account name ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Accent bar : Vurgu çubuğu.

Accelerator key : Kısayol tuşu. Belirli işlemler yapmak için hızlı erişim sağlayan tuş dizisi. İvmelendirme tuşu. Hızlı erişim tuşu. Hızlandırıcı tuş. Hızlandırma tuşu.

Abort : Dayandırmak. Erken doğum yapmak. Düşük yapmak. Çocuk aldırmak. Lağvetmek. Gelişememek. (bilgisayar) prosedürü durdurmak. Uşak salmak. Bir işi yarım bırakmak. Düşürtmek (dölütü).

Absolute device : Salt aygıt. Mutlak aygıt.

Abort sequence : Durdurma dizisi.

Access key : (internet, bilgisayar) bilgisayar kullanıcısının klavyeyi kullanarak anında bir web sitesinin belirli bir bölümüne atlamasına izin veren tuş. Erişim tuşu. Erişim anahtarı.

Access mechanism : Erişim mekanizması. Erişim düzeneği.

Acception : Onaylama. Kabul edilmiş anlam. Kabul. Benimseme.

Ac adapter : Aa bağdaştırıcısı. Da bağdaştırıcısı. Ac bağdaştırıcısı.

Absolute loader : Salt yükleyici. Mutlak yükleyici.

Account name synonyms : access control, name of an account, abstract syntax tree, abnormal end, abbreviate, access control entry, accent char.

Account name ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Account name kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Account name ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Account name anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Account name ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
  • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...