• Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır.
 • Amfibiyanlar.
 • Amfibya.
 • Omurgalılar (vertebrata) dalının, kurbağa ve semenderleri içine alan, balıklarla sürüngenler arasında birçok karakterlere sahip, soğukkanlı, larva evresinde metamorfoz geçiren, larvaları solungaçla, erginleri akciğerlerle solunum yapan, doğuran türleri de bulunan, bazıları zehirli, küçük boylu ve çıplak derili türleri içine alan bir sınıf. amfibyumlar.
 • Amfibi hayvan.
 • İki yaşamlılar.
 • Amfibi araç.
 • Amfibiler.
 • Larva döneminde solungaç solunumu yapan, metamorfoz sonrasında ise genellikle akciğer solunumu yapan anura (kurbağalar) ve caudata (semender) takımlarını içeren omurgalı hayvan sınıfı, amfibya.
 

Amphibians ingilizcede ne demek, Amphibians nerede nasıl kullanılır?

Tailed amphibians : Kuyruklu iki yaşamlılar. İki yaşamlılar (amphibia) sınıfından, uzun vücutlu ve uzun kuyruklu, bacakları zayıf olan çeşitli semender türlerini içine alan bir takım. semendergiller (salamandridae), denizkızı semendergiller (sirenidae), mağara semenderigiller (proteidae) familyaları iyi bilinir.

Amphibian helicopter : Hem karada hem suda çalışan helikopter. Amfibi helikopter. Yüzeruçar helikopter.

Amphibian tank : Amfibi tank. Hem karada hem suda çalışan tank.

Amphibian vehicle : Hem suda hem de karada gidebilen motorlu taşıt. Hem karada hem suda çalışan vasıta. Yüzergezer. Amfibi vasıta.

Wormlike amphibian : Ayaksızlar (gymnophiona) takımının, kertenkelemsigiller (caecilidae) familyasından, gözleri körelmiş, güney amerika'da yaşayan bir tür. Kertenkelemsi.

Amphibia : İki yaşamlılar. Amfibiler. Amfibyumlar. Amfibi hayvanlar. İki yaşayışlılar. Hem karada hem suda yaşayan canlılar. Hem suda ve karada yaşayabilen hayvanlar. Suda ve karada yaşayabilen hayvanlar.

Amphibiotic : Amfibiyotik. Gelişiminin ilk evrelerinde suda, ergin evrelerinde ise karada yaşayan.

Amphibic forces : Amfibik kuvvetler.

Amphibious aeroplane : Suya veya karaya iniş yapabilen uçak. Hem karada hem suda çalışan uçak.

Amphibious demonstration : Amfibi gösteri. Amfibi gösterisi.

İngilizce Amphibians Türkçe anlamı, Amphibians eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Amphibians ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Caudate : Kuyruklu.

Salamander : Beton kür sobası. Semender. Salamandra. Ocak veya soba demiri veya maşası. Tamburlu ısıtıcı. Taban demir kütlesi. Ateşte yanmayan canlı. Ocak sürgüsü.

Lateral line : Yan yol. Balığın her iki yanında ve deri içinde uzanan sudaki titreşimleri sinir sistemine ileten duyu organı. Algılama kanalı. Yanal çizgi. Lateral çizgi. Yan çizgi. Balıkların vücudunun iki yanında uzanan ve sudaki ses dalgaları ve hareketleri alan duygu hücrelerinin bulunduğu yer, lateral çizgi, yan çizgi. Balıkların vücudunun iki yanında uzanan ve sudaki ses dalgaları ve hareketleri alan duygu hücrelerinin bulunduğu yer. lateral çizgi.

Amphibious vehicle : Amfibik araç.

Amphibiotic : Amfibiyotik. Gelişiminin ilk evrelerinde suda, ergin evrelerinde ise karada yaşayan.

Toad : Kara kurbağası. Otlubağa. İğrenç tip. Kara kurbağa. Kurbağa. Karakurbağası.

Batrachian : Kara kurbağası. Karakurbağası. Kurbağa. Kurbağalarla ilgili.

Semiaquatic : Kısmen suda yaşayan. Hem suda hem de karada yaşayan canlı. Çok sulak yerlerde yetişen bitki. Hayatının bir bölümünde suda yaşayan (botanik, zooloji).

Blindworm : Babaköş. Kör kertenkele. Kertenkele. Kör yılan. Yılanımsı kertenkele. Köryılan.

Vertebrate : Omurgalı (hayvan). Vertebreli. Omurgalı hayvan. Omurgalılar. Omurgalı.

Amphibians synonyms : hynerpeton bassetti, salientian, toad frog, caecilian, lateral line organ, urodele, ichyostega, labyrinthodont, class amphibia, craniate, anuran, amphibia, amphibian, frog.

Amphibians zıt anlamlı kelimeler, Amphibians kelime anlamı

Terrestrial : Karada yetişen. Karaya ait. Dünyaya ait. Yer küresine ilişkin. Dünya ile ilgili. Karasal. Yeryuvarlağına ait. Yersel. Dünya veya karayla ilgili. Saçma.

Aquatic : Suda yaşar. Suda yetişen. Su. Suda yaşayan. Suda olan. Susal. Suyla ilgili. Su ile ilgili. Suda yaşayan hayvan veya bitki. Sucul.

Amphibians ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Amphibians kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Amphibians ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Amphibians anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Amphibians ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

 • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
 • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
 • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
 • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
 • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...