Amporic sound türkçesi Amporic sound nedir

  • Amforik solunum. boşluklu organlar üzerinde sedanın yankılanmasından doğan testideki çınlama sesine benzer solunum sesi.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.
  • Amforik ses.

Amporic sound ingilizcede ne demek, Amporic sound nerede nasıl kullanılır?

Sound : Bir tiyatroda, işitsel etmenlerin üretildiği ve yayımlandığı selen aygıtlarıyla donatılmış yer. Sapasağlam. Genel anlamı içinde, insan sesi olmayan herhangi bir ses. bir nesnenin titreşimlerinin havada dalgalar halinde işitme duyumuza etki yapmasıyla ortaya çıkan ses. Etki bırakmak. Derin (uyku). Sondalamak. Geçerli. Ses vermek. Sağlam. İşitme duyusunu, uyaran dalga; bu tür dalgaların beynin işitme özeğini etkilemesi.

Actual sound : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Daha önceden herhangi bir gereç üzerine saptanmamış, doğada ortaya çıktığı anda görüntüyle birlikte alınan ses. Doğal ses(ler).

Acute sound : Tiz ses.

Add sound : Ses ekle.

Animated sound : Doğrudan doğruya ses yoluna elle çizilerek elde edilen ses. Çalgısız ses. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Artificial sound : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Doğrudan doğruya ses yoluna elle çizilerek elde edilen ses. Çalgısız ses.

İngilizce Amporic sound Türkçe anlamı, Amporic sound eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Amporic sound ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abattoir : Salhane. Hayvanların etleri için kesildikleri yerler, hlk. ekdi. Mezbaha. Kesimevi.

A dna : A dna. Dna çift sarmalının sağ el sarmal yapısı gösterdiği ve çift zincirin bir tam dönüşünde yapıya 11 bazın girdiği dna biçimi.

A clay : Beyaz kil. Sindirim kanalındaki zehirleri ve vitaminleri yüzeyde tutarak emilimlerini önleyen ve bağırsak duvarını kaplayarak koruyucu bir tabaka oluşturan doğal alüminyum silikat bileşiği, kaolin.

Abaxial : Abaksiyal. Eksenden uzak, eksen dışı. Aks kemiği dışında. Eksenden uzak. Eksen dışı. Eksenden uzakta bulunan (biyoloji terimi). Eksendışı.

Abdominal ovariectomy : Laparotomi yoluyla gerçekleştirilen kısırlaştırma. Abdominal ovaryektomi.

Abdominal fat necrosis : Karın içi yağ nekrozu. Karın yağı nekrozu.

A c deformity : Arnold-chiari yapılış bozukluğu. A-c kusuru.

Abamectin : Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç. Abamektin.

 

Abdomen : Karın. Abdomen. Batın. Böcek gövdesinin alt kısım. Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Karın (böcek gövdesinde). Karnın altı.

Abdominal palpation : Karın bölgesinin elle muayenesi. Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon. Abdominal palpasyon.

Amporic sound synonyms : a amplitude mod, a band, abdominal distention, abdominal pain, a c syndrom, a crochordon.