Arpa malt posası unu nedir, Arpa malt posası unu ne demek

Arpa malt posası unu; Veteriner alanında kullanılan bir sözcüktür.

Veterinerlikte sözlük anlamı:

Malt kuru posası unu.

Arpa malt posası unu anlamı, tanımı

Malt posası : Arpadan bira elde edilmesi sırasında geriye kalan, besin madde içeriği bakımından kepeğe eş değer posa, arpa posası

Unu : İmrenme, kıskanma, şaşma anlatan ünlem. Onu.

Arpa : Buğdaygillerden bir bitki (Hordeum vulgare). Rüşvet. Bu bitkinin ekmek ve bira yapımında kullanılan, hayvanlara yem olarak verilen taneleri.

Malt : Bira yapmak için çimlendirilip kurutularak hazırlanmış arpa.

Posa : Suyu alınmış her tür yiyecek maddesinin artığı. Ezilmiş pancarın soğuk suda birkaç kez sıkılmasından sonra geriye kalan ve suda erimeyen artık. Tortu, çökelti.

Malt kuru posası unu : En az % 35 protein ve en çok % 10 rutubet içeren kabuğu ayrılmış kuru malt posası, arpa malt posası unu.

Malt kuru posası : En çok % 3 bağdaşık durumda kuru şerbetçi otu posası içerebilen sıkılıp özüte edilmiş olan maltlaştırılmış arpanın veya bira imalinde kullanılan diğer tanelerin maltlarının kurutulmuş posası, kurutulmuş arpa biracılık posası.

Kuru : Suyu, nemi olmayan, yaş ve nemli karşıtı. Katıksız, yanında başka şey olmayan (yiyecek). Zayıf, çelimsiz, arık, sıska, kaknem. Canlılığını yitirmiş (bitki). Daha sonra kullanılmak için kurutulmuş, taze ve yeşil karşıtı. Heyecanı, tadı olmayan, tekdüze. Kuru fasulye. Salgısı olmayan. Etkisi ve sonucu olmayan. Döşenmemiş, çıplak. Yağış almayan veya üzerinde bitki olmayan. Akıcı olmayan, duygudan yoksun.

 

Diğer dillerde Arpa malt posası unu anlamı nedir?

İngilizce'de Arpa malt posası unu ne demek ? : barley malt powder