Bijuteri; kökeni fransızca dilinden gelmektedir.

  • Kuyumcunun yaptığı değerli takıların tamamı.
  • Değerli olmayan maden veya taşlardan yapılmış takı, süs eşyası

Bijuteri hakkında bilgiler

 

Değerli olmayan malzemeler kullanılarak imal edilen takı ve süs eşyalarına bijuteri denir.Bu ürünlerin satışının yapıldığı mağazalarda bijuteri ismiyle anılır.Bijuteri yapımında hertürden malzeme kullanıla bilmekte olup maden olarak bafon,alpaga(alman gümüşü),pirinç(sarı),bakır kullanılan alternatif malzemelerdir.Taş olarak genel anlamda sentetik taşlar kullanılmaktadır..

Bijuteri kullanım amacı ve yeri bakımından mücevherin alım gücünden düşük olması nedeniyle günlük yaşamda alternatif takı,aksesuar,süs eşyası olarak kullanılmaktadır.

Bujiteri yapımı ve bu konuda eğitimler konusunda çıkış noktası mücevherle aynı nokta olabildiği gibi toplumun herkesiminden insanında hobi olarak yaptığı bir iş kolu olmuştur.

Saç tokaları grubu Saç bantları/ bandana grubu Süs eşyaları grubu (kutu, anahtarlık, biblo, vb.) Gelişen teknolojiler ile her geçen gün ürün grupları, ürün skalaları, farklı tasarım olanakları da büyük bir hızla artan bijuteri sektörü, kadın var olduğu sürece yaşayacak bir sektördür. Zira, süs, kadının ayrılmaz parçasıdır. Bijuteri de süslenme amacı ile kullanılan en zengin ve en ekonomik seçeneği teşkil etmektedir. Bu nedenle de, küçük işletmeler bazında en yaygın olarak tercih edilen iş kollarından biri de bijuteri olmaktadır.

Bijuteri kısaca anlamı, tanımı:

Değerli : Değeri olan veya değeri yüksek olan, kıymetli, kıymettar.

Maden : Maden ocağı veya maden işletmesi. Yer kabuğunun bazı bölgelerinde çeşitli iç ve dış doğal etkenlerle oluşan, ekonomik yönden değer taşıyan mineral. Bu mineralden yapılmış. Metal. Çok değerli şeyleri kapsayan kaynak. Kolay ve iyi kazanç sağlayan iş veya parası elinden kolaylıkla alınan kimse. Elâzığ iline bağlı ilçelerden biri. Uyuşturucu, esrar, eroin.

Eşya : Türlü amaçlarla kullanılan, insan yapısı, taşınabilir cansız nesneler.

Kuyumcu : Değerli metal ve taşlardan bilezik, küpe vb. süs eşyası yapan veya satan kimse, sarraf, mücevherci, cevahirci.

Tamam : Evet. Bütün, tüm. Tamamlanmış, bitmiş. Eksiksiz. Yanlış ve yalan olmayan, doğru. Beğenilmeyen bir iş veya öneri karşısında söylenen bir söz.

Malzeme : Gereç. Bir eserin hazırlanmasında yararlanılan bilgi ve kaynakların tamamı.

Deni : Alçak, kötü, kişiliksiz (kimse).

Ürün : Doğadan elde edilen, üretilen yararlı şey, mahsul. Bir tutum veya davranışın ortaya çıkardığı şey. Eser. Türlü endüstri alanlarında ham maddelerin işlenmesiyle elde edilen şey.

Satış : Satma işi. Satıcı ile alıcı arasında yapılmış olan ve bir malın alıcıya verilmesi ve bunun karşılığında bir fiyat, bir değer alınması yoluyla yapılmış olan işlem, satım.

Mağaza : Büyük dükkân. Eşya ve azık deposu.

Diğer dillerde Bijuteri anlamı nedir?

İngilizce'de Bijuteri ne demek? : n. bijouterie, jewelry

 

Bijuteri ile ilgili Resimler

Bijuteri ile ilgili resimler
Bijuteri ile ilgili resimler
Bijuteri ile ilgili resimler
Bijuteri ile ilgili resimler
Bijuteri ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Bijuteri nedir? Bijuteri ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik bir biçimde hemen sorabilir, daha sonra kısaca Bijuteri tanımı, açılımı, kelime anlamı hakkında ansiklopedik bilgi verebilir veya dilerseniz Bijuteri hakkında sözler yazılar ile ingilizce veya almanca sözlük anlamı paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Difüzyon: DİFÜZYON (YAYINMA) OLAYI Ne demek? Farklı yoğunlukta iki ayrı fazda bulunan iki madde moleküllerinin birbiri içine yayılması...
  • Endikasyon: İki anlamı vardır. Herhangi bir hastalığa ilişkin izlenmesi gereken tedavi yöntemlerini ve tedavi içindeki sürecin gidişati...
  • Ekosistem: Ekosistemdeki bozulmaların çevreye etkileri nelerdir? Ekosistemdeki bozulma bir bütün olan çevrenin yapı ve işleyişini olumsu...
  • Ekosistem: Ekosistemlerin belirgin özelikleri nelerdir? Bir ekosistem biyosferin, bir bölümü ya da parçasıdır ; büyüklüğü ya da geni...
  • Yolantı: ..yolantı kelimesi YOLAK veya ( dağda ) patikadan çok farklı değil sanırım....( muğla ) yerkesikde patika az kullanılır..b...