Depart from ile ilgili cümleler

 

English: The next train for the airport will depart from platform two.
Turkish: Havaalanı için bir sonraki tren 2. platformdan ayrılacak.

Depart from ingilizcede ne demek, Depart from nerede nasıl kullanılır?

Depart : Uzaklaşmak. Gitmek. Ölmek. Hareket etmek. Yolundan sapmak. Caymak. Ayrılmak. Vefat etmek. Ayrılmak (uçak vb). Kalkmak.

From : -den bu yana. Den. Den beri. Ürünün yapıldığı malzemeyi gösterir. (bir yer)den. İtibaren. -dan. Nedeniyle. -den beri. Dan.

Depart from this life : Toprak olmak.

Depart from tradition : Geleneği bırakma. Gelenekten ayrılma. Gelenek veya göreneklerden sapma.

Depart this life : Toprak olmak. Hayatı terk etmek. Terki hayat etmek. Bu hayattan göç etmek. Bu dünyadan ayrıldı. Bu dünyadan göçtü. Hayata gözlerini yummak. Öldü. Vefat etti. Hayatını kaybetti.

Departed : Ölmüş. Bitmiş. Tükenmiş. Geçmiş.

İngilizce Depart from Türkçe anlamı, Depart from eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Depart from ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Bias : Fikrini etkilemek. Bir olgular yığını içinden seçilmiş örneğin yığının gerçek özelliklerine uzak düşmesi. Bir eksicik borusunda kafesin, alt-üşeğe göre ortalama gerilimi. Meyil. Bir gözlem yordamının, işlem tasarımının ya da bunlar aracılığıyla elde edilen gözlemlerin belli özellikler yönünde yan tuması ya da nesnellik gerekircilerinden ayrılması durumu. Fikrini yönlendirmek. Örnekleme işleminde, konuyu canlandırma niteliği yönünden deneklerin seçimine gereken önemin verilmemesi yüzünden yapılan yanlışlık. Yan tutma. Önyargıyla hareket etmek. Herhangi bir toplumu, kümeyi, kişiyi, görüşü yeterli dayanak olmaksızın övmeye ya da yermeye yönelik öneğilim.

Differ from : -den farklı olmak. Başka olmak. Farklı olmak. Diğerlerinden ayrılmak. Aynı fikirde olmamak. Farklılık göstermek. Benzememek. -den başka olmak.

Deflecting : Çevirmek. Caymak. Saptırmak. Saptırıcı. Döndürmek.

Part with : -i bırakmak. Bırakmak. Elden çıkarmak.

Quit : Vazgeçmek. İstifa etmek. Dinmek. Serbest. Kurtulmuş. Bırakıp gitmek. Bırakmak. Sona ermek.

Deflect : Yönünü değiştirmek. Caymak. Çevrilmek. Sektirmek. Saptırmak. Sekmek. Başka yöne çevirmek. Yönü değişmek. Çıvdırmak.

Abscond from : Kaçmak. Sessizce sıvışmak.

Detour : Sapma. Varyanttan gitmek. Servis yolundan vermek (trafik). Sapak. Saptırmak. Planlanmış veya niyetlenilmiş rotadan sapma. Detur. Tali yol. Dolambaçlı yoldan gitmek.

Apostatizes : Dönmek (din). Dönmek (dininden veya prensiplerinden veya inançlarından). Dinden dönmek.

Break up : Parçalamak. Sona ermek. İlişkiyi kesmek. Tatile girmek. Bitirmek. Dağılıp parçalanmak. Ufalamak. Üzmek. Dağılmak. Tatil olmak.

Depart from synonyms : arrive, deflects, break away, bear off, cant, be through with, cants, apostatizing, detouring, part from, call back, bear, part company with, break with, be through, break a promise, circle, budge from, bears, back down, chop round, apostatized, detours, canting, dissociate oneself from, change into, be separated, be off, apostatise, cut, circled, detoured, absent oneself from.

Depart from ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Depart from kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Depart from ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Depart from anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Depart from ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
  • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...