• Elbise modelleri çizen ressam.
 • Tasarçizimci.
 • Stilist.
 • Tasarımcı.
 • Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.
 • Modacı.
 • Dizayncı.
 • Dekoratör.
 • Yaratıcı.
 • Ressam.
 • Proje müellifi.
 • Modelist.
 • Desinatör.
 • Sinema ve televizyon için çeşitli resim ve canlıresimleri çizen kimse.
 • Düzenbaz kişi.
 • Dalavereci kişi.
 

Designer ile ilgili cümleler

English: Ali is a designer.
Turkish: Ali bir modacı.

English: Ali was a graphic designer before he became a teacher.
Turkish: Ali bir öğretmen olmadan önce bir grafik tasarımcısıydı.

English: Ali was wearing a black T-shirt and designer jeans.
Turkish: Ali siyah bir tişört ve tasarımcı pantolon giyiyordu.

English: Ali hopes to become a fashion designer.
Turkish: Ali bir moda tasarımcısı olmayı umuyor.

English: He wants to be a Lego model designer when he grows up.
Turkish: Büyüyünce Lego model tasarımcısı olmak istiyor.

Designer ingilizcede ne demek, Designer nerede nasıl kullanılır?

Designer exclusivity : Tasarımları üzerinde imtiyaz hakları olan tasarımcı. Tasarımcı kullanım hakkı.

Designer label : (ünlü ve pahalı bir) tasarımcı(nın) etiketi(ni) taşıyan ürün. Tasarımcı etiketi. Bir giyecek üzerinde bulunan ve tasarımcısının adını taşıyan etiket.

Assistant designer : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Yardımcı bezemci. Bezemciye, çalışmalarında yardımcı olan kimse.

Assistant dress designer : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Çalışmalarında baş giysiciye yardımcı olan kimse. Baş giysici yardımcısı.

Costume designer : Giysilerin dikimiyle uğraşan kimse. Giysi yaratıcısı. Yönetmenin yorumuna uygun olarak, bir oyunun giysilerini tasarlayarak çizen sanatçı. Kostüm tasarımcısı. Giysi örnekleri çizen, yeni giysi örnekleri yaratan kimse. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Giysi tasarımcısı. Terzi.

Designed : Tasarlanmış. Planlanmış. Kasıtlı. Hazırlanmış. Tarafından tasarlandı. Projelendirilmiş.

Designers : Modacı. Stilist. Düzenbaz kişi. Dalavereci kişi. Desinatör. Modelist. Tasarımcı. Tasarımcılar.

Designedly : Kasıtlı olarak. Kasıtlı. Bile bile. Kasten. Bilerek. Özellikle. Mahsus. Tasarlayarak. Tasarlanarak.

Dress designer : Stilist. Bir filmin, televizyon oyununun giysiyle ilgili bütün işlerini yöneten kimse. Baş giysici. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Modacı. Modelist.

Designee : Görevlendirilen memur. Tevkil edilen.

İngilizce Designer Türkçe anlamı, Designer eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Designer ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Artists : Usta. Sanatçı. Artist. Sanatkar. Sanatçılar.

Draftsmen : Hukuki belge düzenleyen kişi. Dama taşı. Tasarı hazırlayan kimse. Çizimci. Teknik ressam.

Draughtsman : Teknik ressam. Dama taşı. Tasarı hazırlayan kimse. Çizimci. Hukuki belge düzenleyen kişi.

Builder : Kuran. Müteahhit. Kendi adına veya sözleşmeciden devraldığı inşaat işini yapmakla yükümlü gerçek kişi. Konut yapıp, kat-konut olarak satan ve geçimini bundan sağlayan girişimci. bk. yapı girişimcisi. Yapı ustası. Bayındırlık etkinliklerinde özel kesimin ve özel girişimciliğin önemli payı olan ülkelerde, kentlerin yenilenmesi tasarlanan özeklerinde ya da gelişme alanlarında, yapı iyeleriyle kent yönetimi arasındaki ilişkilere aracılık eden, yerbölümleri, her türlü altyapısını hazırlayarak yapı yapmaya elverişli duruma getiren kimse. Yapı yapma işini, alım satım amacıyla yapan kişi ya da kuruluş. Usta.

Conceivers : Yeni şeyler yaratan kimse. Tasarlayıcı. Algılayan kimse. Anlayan kimse. Mucit. Düşünen kimse.

Fashionmonger : Moda malların satıcısı.

Composer : Uzlaştırıcı. Bestekar. Bir müzik yapıtını yaratan sanatçı. Besteci. Yazar. Bir müzik yapıtı ya da tiyatro arka müziği yaratan sanatçı. Kompozitör.

Dress designer : Bir filmin, televizyon oyununun giysiyle ilgili bütün işlerini yöneten kimse. Baş giysici.

Sketchers : Eskiz çizen kimse. Çizi ressamı.

Designer synonyms : interior designer, house decorator, room decorator, ithiel town, specialiser, limner, designers, fashion designer, limners, adorners, dresser, drafters, couturieres, fashioners, painters, fashioner, conceiver, painter, inventer, couturier, specialist, author of film, inventers, landscaper, authors, artist, architect, animator, illustrator, interior decorator, display artist, creator, dressers.

Designer zıt anlamlı kelimeler, Designer kelime anlamı

Generalist : Kültürlü kimse. Kültürlü kişi. Her konuda anlatacak birşeyleri olan bilgili kimse. Genel kültürü kapsamlı kimse. Genel kültürü kapsamlı kişi.

Designer ingilizce tanımı, definition of Designer

Designer kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A contriver. One who designs, marks out, or plans.

Designer ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Designer kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Designer ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Designer anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Designer ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

 • Kasko: merhaba burçin hanım, mutlaka bir hukuk bürosu ile anlaşın ve hakkınızı arayın. başta masraf yapmış olacaksınız ama dav...
 • Kasko: merabalararacımla kaza yaptım aracım perte çıktı yanımda bi arkadaşımla ifade felan verdik kasko şirketine gitti araç sonu...
 • Görevsizlik kararı: görevsizlik kararının kaldırılması ne demek yada ne anlama geliyor...
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
 • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...