• Dexametazon.
 • Dekzametazon.
 • Deksametazon.
 • Uzun süre etkili, yangı giderici, ağrı kesici etkileri olan özellikle şok ve egzama gibi durumlarda kullanılan glukokortikoit türevi bir ilaç.
 • Veterinerlik alanında kullanılır.
 • Deksametason.
 • Yanma ve alerjiyi önleyici bir ilaç.
 

İngilizce Dexamethasone Türkçe anlamı, Dexamethasone eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Dexamethasone ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

A c deformity : Arnold-chiari yapılış bozukluğu. A-c kusuru.

Abaxial : Abaksiyal. Aks kemiği dışında. Eksendışı. Eksen dışı. Eksenden uzakta bulunan (biyoloji terimi). Eksenden uzak. Eksenden uzak, eksen dışı.

A band : Çizgili kas teli ışık mikroskobunda incelendiğinde görülen, kalın flamentlerle aralarına giren ince flamentlerin uçlarını içeren ve ışığı iki kez kıran koyu renkli bantlar, anizotrop bant, anizotropik bant. A bandı.

Abattoir : Hayvanların etleri için kesildikleri yerler, hlk. ekdi. Salhane. Kesimevi. Mezbaha.

A c syndrom : Arnold-chiari yapılış bozukluğu. A-c sendromu.

Anti inflammatory : Antieflamatuar. İltihaplanma önleyici. Antiinflamatuar. Kaşındırmayı azaltan (tıp veya medikal terimi).

Abdominal pain : Karın ağrısı. Abdominal ağrı. Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı.

Abdominal distention : Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik. Abdominal gerginlik. Karın gerginliği.

A crochordon : Akrokordon. Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom.

Corticosteroid : Bir steroid çeşidi(kimya). Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Kortikosteroid. Böbrek üstü bezi kabuğu tarafından salgılanan, birçok organ ve hücrenin fonksiyonu üzerine önemli etkileri olan 21 karbonlu steroit yapıdaki kortizol ve aldosteron gibi hormonlar ve bunlarla aynı yapıda üretilen benzerleri. glukokortikoitler ve mineralokortikoitler olmak üzere iki ana gruba ayrılır. herpesvirüsler gibi latent virüslerin yeniden aktivasyonuna neden olurlar. Böbreküstü bezi korteksinin ürettiği steroid hormonu. Kortikosteroit. Böbrek üstü bezinin korteksinden salgılanan steroit hormonlardan herhangi biri.

Dexamethasone synonyms : dexone, oradexon, anti inflammatory drug, adrenal cortical steroid, corticoid, decadron, dexamethasone intensol, hexadrol, abamectin, a dna, a amplitude mod, abdominal fat necrosis, abdominal ovariectomy, abdomen, a clay, abdominal palpation.

Dexamethasone ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Dexamethasone kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Dexamethasone ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Dexamethasone anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Dexamethasone ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Dexamethasone ile ilgili benzer kelimeler

Popüler Konular

En Son Yorumlar

 • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
 • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
 • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
 • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
 • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...