Direct lighting türkçesi Direct lighting nedir

  • Doğrudan ışıklandırma.
  • Direkt aydınlatma.
  • Dolaysız aydınlatma.
  • Doğrudan aydınlatma.

Direct lighting ingilizcede ne demek, Direct lighting nerede nasıl kullanılır?

Direct : Çevirmek. Bir oyunu, oyunculuk, dekor, ışıklama ve bütün uygulayım öğeleri ile uyumlu bir biçimde seyirciye sunmak. sahneye koymak da denir. Aydınlatmak. Bilgisayar, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Direkt. Adres yazmak (gönderiye). İdare etmek. Yönlendirmek. Yol göstermek. Komuta etmek.

Lighting : Nesneler ve çevrelerinin görülebilmesi amacıyla ışık uygulanması. Düzenleme. Lambalar. Yakmak. Yakma. Işık saçmak. Bir tiyatro sahnesindeki oyuna uygun, dengeli ve özel ışık verme sanatı bilimi. Alıcının önünde yer alan konunun ya da görünçlüğün ışıklandırılması. Konmak. Işıklandırma.

Semi direct lighting : Yarı dolaysız aydınlatma. Aydınlatılacak düzleme (sınırsız düşünülen bir düzlem), ışık akılarının %60 ile %90 arasında bir oranını doğrudan yollayan ışıklıklarla yapılan aydınlatma.

Direct a business : Bir şirketi yönetmek. Ticari bir faaliyeti yönetmek. Bir işi yönetmek.

Direct access : Doğrudan giriş. Doğrudan erişim. Bilgisayar, bilişim alanlarında kullanılır. Veri saklama ortamında erişilmek istenen tutanağın, bir önce erişilen tutanağın bulunduğu yerden bağımsız olarak, belirli sınırlar içinde değişmez bir sürede, doğrudan okunması ya da yazılmasını sağlayan donanım olanağı ve veri düzenleme yöntemi. Doğrudan yaklaşma.

 

Direct access devices : Doğrudan erişim aygıtları.