• İzleyicinin ilgisini, oyalayıcı, avutucu, uyutucu ya da düşsel durumlarla çelerek onu günlük gerçeklerden uzaklaştırmayı amaçlayan sinema. özellikle toplumların yaşamlarındaki güç ve çetin dönemlerde, sinemacının ya kendini ya izleyiciyi ya da hem kendini hem de izleyiciyi günlük gerçeklerden uzaklaştırmak için giriştiği bilinçli bir çabanın ürünüdür.
  • Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.
  • Kaçış sineması.
 

Escapist cinema ingilizcede ne demek, Escapist cinema nerede nasıl kullanılır?

Escapist : Gerçeklerden kaçan. Hayal dünyasında yaşayan kimse. Sürükleyici (roman veya film). Gerçeklerden kaçan kimse. Hayalperest. Romantik.

Cinema : Sinema salonu. Sinema.

Escapist literature : Hayalperest edebiyat. Gerçeklerden kaçış edebiyatı. Saf veya katıksız eğlence kitabı. Romantik kitaplar. Sırf eğlence kitapları.

Escapist story : Hayalperest öykü. Fantazi. Romantik hikaye. Gerçeklerden kaçış hikayesi.

Escapists : Gerçeklerden kaçan kimse. Romantik. Hayal dünyasında yaşayan kimse. Hayalperest. Gerçeklerden kaçan. Sürükleyici (roman veya film).

Animated cinema : Animasyon sineması. Canlandırma sineması.

İngilizce Escapist cinema Türkçe anlamı, Escapist cinema eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Escapist cinema ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Escapist cinema synonyms : cinema of escapism.

Escapist cinema ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Escapist cinema kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Escapist cinema ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Escapist cinema anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Escapist cinema ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
  • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...