• Parlama noktası.
  • Yanma noktası.
  • Parlayıcı bir sıvının buharının havada kısa bir süre parlamasının sağlanabileceği en düşük sıcaklık (kimya).
  • Kritik nokta.
  • Bir şeyin patlamaya hazır olduğu nokta.
 

Flashpoint ingilizcede ne demek, Flashpoint nerede nasıl kullanılır?

Flashpoints : Parlayıcı bir sıvının buharının havada kısa bir süre parlamasının sağlanabileceği en düşük sıcaklık (kimya). Bir şeyin patlamaya hazır olduğu nokta. Parlama noktası. Yanma noktası. Kritik nokta.

İngilizce Flashpoint Türkçe anlamı, Flashpoint eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Flashpoint ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Crucial point : Düğüm noktası. Kritik sayı.

Burning point : Yanma çekidi. Alev alma noktası. Yanma sıcaklığı.

Zero hour : Saldırı anı. Operasyon başlama saati. Harekatın başlama zamanı. Kritik an. Sıfır saati. Başlangıç anı.

Criticality : Tehlikelilik. Kritiklik. Kritik olma durumu. Zincirleme reaksiyonun sürdürülebileceği nokta (özellikle nükleer reaksiyonlar ile ilgili). Çoğalma katayısının (k), 1’de tutulması. Acil olma durumu.

Flashing point : Parlama çekidi.

Flash point : Tutuşma derecesi. Alev alma noktası. Tutuşma noktası. Alev çekidi. Alevlenme noktası. Parlama çekidi. Parlama sıcaklığı. Yanıcı bir sıvı buharının, havayla tutuşkan bir gaz karışımı oluşturduğu en düşük sıcaklık.

Critical point : Sıvı ve uçun evreleri arasındaki sınır çizgisinin yok olduğu, sıvının ve uçunun doğabilimsel özelliklerinin özdeşleştiği nokta. (bir maçın) kırılma anı. Gaz ve sıvı evrelerin yoğunluklarıyla öbür fiziksel özelliklerinin özdeş olduğu ve üzerinde sıvı evrenin bulunmadığı, her özdeğe özgü en düşük sıcaklık. (bir maçın) kırılma noktası. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Nazik nokta. Kritik nokta su. Dönüşül nokta. Kritik çekit. Değişim noktası.

Temperature : Hararet. Isı derecesi. Isıldevingen dengedeki bir özdeğin, her bir özdeciği başına düşen ortalama devinim erkesini ölçen nicelik. Isı. Ateş. Sühunet. Fizik, kimya, madencilik, veterinerlik alanlarında kullanılır. Derece. Temperatür. Vücut sıcaklığı.

Fire point : Yanma çekidi. Tutuşma noktası. Alevlenme noktası. Alev noktası.

Flashpoint synonyms : flashpoints.

Flashpoint ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Flashpoint kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Flashpoint ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Flashpoint anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Flashpoint ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Kasko: merhaba burçin hanım, mutlaka bir hukuk bürosu ile anlaşın ve hakkınızı arayın. başta masraf yapmış olacaksınız ama dav...
  • Kasko: merabalararacımla kaza yaptım aracım perte çıktı yanımda bi arkadaşımla ifade felan verdik kasko şirketine gitti araç sonu...
  • Görevsizlik kararı: görevsizlik kararının kaldırılması ne demek yada ne anlama geliyor...
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...