• İnce toz gereç.
 • Veterinerlik alanında kullanılır.
 • Flor.
 • Unlamak.
 • Fiziksel form olarak bir yem maddesinin öğütülmüş veya partikül irilikleri başka bir yöntemle küçültülmüş durumu veya hububat tanelerinin, diğer tohumların veya ürünlerin ince öğütülüp elenmesiyle elde edilen ve esas itibarıyla nişasta ve endospermin glüteninden oluşan yumuşak kısmı.
 • Un haline getirmek.
 • Un.
 • Öğütmek.
 • Una bulamak.
 

Flour ile ilgili cümleler

English: In 1835, a barrel of flour cost six dollars.
Turkish: 1835'te, bir varil un altı dolara mal olurdu.

English: I'm going to town for flour and other supplies.
Turkish: Un ve diğer malzemeler için kente gidiyorum.

English: "Should I measure the flour out?" "You can eyeball it if you want."
Turkish: "Unu ölçüyle mi koyayım?" "İstersen göz kararı da koyabilirsin."

English: He bought a lot of flour and oil.
Turkish: O, çok miktarda un ve yağ satın aldı.

English: Grandma sprinkled flour on the rolling pin so the dough wouldn't stick to it.
Turkish: Büyük anne hamur ona yapışmasın diye oklavanın üstüne un serpti.

Flour ingilizcede ne demek, Flour nerede nasıl kullanılır?

Flour beetle : Ortalama 15 mm. boyda olup, zedelenmiş ekin ürünlerinden başka, un, kepek, kırma, hatta ekmeklerde yaşayabilen ve sıçan şeridine arakonakçılık eden, parlak, çok koyu kahverengi böcek. Un kurdu. Un böceği.

Flour cave : Sodom yakınlarındaki pratzim nehri boyunca una benzeyen beyaz kireçli topraktan yapılmış duvarları olan mağara.

Flour mill : Un değirmeni. Tahılı öğüterek una dönüştürmek için kullanılan değirmen. Un fabrikası. Çeşitli yemleri öğütmede kullanılan, taşlı, diskli veya çekiçli olabilen ve genellikle bir eleği de bulunan değirmen. Öğütme değirmeni.

Flour mite : Ekin ürünlerine ve bu ürünlerden elde edilen besin maddlerine tebelleş olan, bulaşık besinlerin yenilmesiyle de mide bağırsak yangıları doğurabilen minik akar. Un akarı. Öğütülmüş un ve buğday tanelerinde bulunan akar türü, tyrophagus farinae. Tyrophagus farinae.

Flour moth : Un güvesi. 16-20 mm. boyunda, 20-25 mm. eninde olup, un, kırma, kepekten başka, çeşitli ekin ürünlerini de kurtlandıran ve kanatlarının arka kıyıları bir sıra saçak taşıyan kelebek. Böcekler (ınsecta) sınıfının, pul kanatlılar (lepidoptera) takımından, ön kanatları uzun bir üçgen biçiminde, art kanatları yuvarlak, tırtılları un ve tahıl içinde yaşayan bir eklem bacaklı türü.

Flour paste : Hamur kolası.

Soy flour by product : Soya griti veya soya unu fabrikasyonundan ele geçen soya kabuklarından ve öğütme sonu kalıntılarından oluşan, % 13'ten daha az ham protein ve % 32'den daha fazla ham selüloz içermemesi gereken bir ürün. Soya unu yan ürünü.

Cake flour : Kek yapımında kullanılan buğday unu türü. Pasta unu.

All purpose flour : Çok amaçlı un. Hem yemek hem de ekmek yapımında kullanılan buğday unu. Herhangi bir şeyi pişirmek veya fırınlamak için kullanılabilen buğday unu. Apf (mutfak). Un. Sade beyaz un.

Animal by product flour : Hayvan yan ürünü unu. Yemleme amacıyla, canlı buharla tankajlanarak veya kuru usulle renderinglenerek hayvan dokularından hazırlanan, protein içeriğine göre belirtilen kuru bir ürün.

İngilizce Flour Türkçe anlamı, Flour eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Flour ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Flouring : Un serpmek.

Granulate : Tanelemek. Kabartmak. Kabarcıklanmak. Tanelenmek. Granüle etmek.

Abdominal palpation : Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon. Abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi.

Grind : Üzmek. Gıcırdatmak. Ezmek. Ezilmek. Zımparalamak. Sıkıştırmak. Çekmek. Çektirmek. İneklemek.

Abdomen : Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Böcek gövdesinin alt kısım. Abdomen. Karın (böcek gövdesinde). Batın. Karnın altı. Karın.

Abdominal distention : Abdominal gerginlik. Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik. Karın gerginliği.

Dredge : Direç. (ırmak vb) tarakla temizlemek. Dibini taramak. Tarak makinesi kullanmak. Yiyeceğin üzerine serpmek. Serpiştirmek. Algarna. Taramak. Tarama aleti kullanmak. Taraklamak.

Mill : Haddelemek. Çırpmak. Öğütücü. Tırtıklamak. Dolanmak. Değirmende öğütmek. Diş diş yapmak (paranın kenarını). Çentiklemek. Değirmen.

Digest : Sindirmek. Dayanmak. Hazmolmak. Katlanmak. Özet. Sindirilmek. Kavramak. Besinleri sindirmek. Hazmetmek. Düzenlemek.

Granulates : Tanelenmek. Kabartmak. Kabarcıklanmak. Tanelemek. Granüle etmek.

Flour synonyms : soybean flour, food product, plain flour, staff of life, soybean meal, wheat flour, crushes, a c deformity, a band, f, bread, farina, fluorines, abdominal ovariectomy, crush, abdominal fat necrosis, a c syndrom, a amplitude mod, a dna, abaxial, semolina, fluorine, floured, granulating, abattoir, farinas, dip, crunched, soy flour, fluors, abamectin, breadstuff, grinds.

Flour ingilizce tanımı, definition of Flour

Flour kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : As, to flour wheat. As, flour of emery. Especially, the finer part of meal separated by bolting. Flour of mustard. The finely ground meal of wheat, or of any other grain. To grind and bolt. Hence, the fine and soft powder of any substance. To convert into flour.

Flour ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Flour kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Flour ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Flour anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Flour ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

 • Kasko: merhaba burçin hanım, mutlaka bir hukuk bürosu ile anlaşın ve hakkınızı arayın. başta masraf yapmış olacaksınız ama dav...
 • Kasko: merabalararacımla kaza yaptım aracım perte çıktı yanımda bi arkadaşımla ifade felan verdik kasko şirketine gitti araç sonu...
 • Görevsizlik kararı: görevsizlik kararının kaldırılması ne demek yada ne anlama geliyor...
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
 • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...