Heat absorbing filter türkçesi Heat absorbing filter nedir

  • Tek resimli devinimle çalışabilen göstericilerde, gösterici ışıtacı ile film arasına girerek ışık kaynağı önünde uzun süre duran filmin yanmasını önleyebilecek biçimde ısıyı azaltan süzgeç.
  • Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.
  • Antikalorik filtre.
  • Isıkeser süzgeç.
  • Isıkeser (süzgeç).

Heat absorbing filter ingilizcede ne demek, Heat absorbing filter nerede nasıl kullanılır?

Heat : Hareketlendirmek. Bir dizge ile çevresi arasında iş yapmayla ilgisi olmayan ve moleküllerin düzensiz devinimleri sonucu oluşan, bir erke aktarımı türü. Isınmak. Isıtmak. Hararet. Sıcaklık. Kızdırmak. Isı. Bilgisayar, fizik, kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Kızışmak.

Absorbing : Emme. Emilme. İlgi çekici. Çok ilginç. Sürükleyici. İlginç. İnsanın tüm dikkatini toplayan. Soğurma. Merak uyandıran. Soğurgan.

Filter : Filtre. Sinyal gücünü belli bir frekans aralığında kuvvetlendiren veya kırpan cihaz. Filtreden süzmek. Ayırıp kenara koymak. Süzmek. Renkli camdan ya da arasına jelatin konularak yapıştırılmış iki camdan oluşan, izgedeki bazı ışıkları soğurup bazılarını bırakan, alıcının merceği önüne takılarak görüntünün renk tonlarını değiştirmeye yarayan araç. seslendirmede, okumada, yayında bazı yinelenim kuşaklarını zayıflatan, istenilen yinelenimler ile istenmeyenleri birbirinden ayıran devre. Girdi olarak verilen gereç, veri ya da imleri, belirtilmiş ölçütlere göre ayıran herhangi bir aygıt ya da dizge. bk. örtü. Bir karışımdan istenmeyen birleşenleri ayıran gereç. sıklığı, belirli bir sıklık kuşağında bulunan akımları geçirmek içindüzenlemiş elektriksel ağ. Bilgisayar, bilişim, ekonomi, fizik, gitar, uzay, kimya, madencilik, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Ancak belli dalgaboyu aralığındaki ışığı geçiren, renkli cam özelliğindeki saydam levha; renk süzgeci.

 

İngilizce Heat absorbing filter Türkçe anlamı, Heat absorbing filter eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Heat absorbing filter ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Heat filter : Isı süzgeci.

Heat absorbing filter synonyms : heat protection filter.