İcapçı; bir tıp terimidir.

  • Nöbeti hastane yerine evde tutan ve her an hastaneden çağrılmayı bekleyen doktor

İcapçı tanımı, anlamı:

İcapçı olmak : İcapçı olarak görevli olmak.

 

İcap : Gerek, gereklik, ister, lüzum. Olumlama.

İcapçılık : İcapçının yaptığı iş.

Nöbet : Sıra ile belirli süre bir yeri bekleme işi. Hastalık sebebiyle titreme, yüksek ateş. Vakit vakit ortaya çıkan aynı türden fizyolojik bozuklukların bütünü. Sıra, keşik. Sıra ile yapılmış olan görev, iş. Kez, defa. Resmî yerlerde veya önemli kimselerin kapısında belli vakitlerde çalınan mızıka.

Hastane : Hastalara yatarak veya ayakta tanı, tedavi ve bakım hizmetlerinin hekim, hemşire ve diğer sağlık çalışanları tarafından verildiği sağlık kuruluşu.

Çağrılma : Çağrılmak işi.

Doktor : Hekim. Bir fakülteyi veya bir yüksekokulu bitirdikten sonra belli bir bilim dalında en yükseköğrenim basamağına vardığını, geçirdiği özel sınavla ve başarılı bir eserle gösterenlere verilen akademik unvan.

İcapçı ile ilgili yorumlar  
emre gül,
Sağlık açısından oldukça önemli ve ince bir nokta aslında. İcapçı doktorların görevlerini ve ne zaman nasıl işimize yarayacağını detaylı şekilde anlatmışsınız. Çok gerekli durumlarda hayat kurtarabilecek bilgiler, teşekkürler.

Bu kısımda İcapçı nedir? İcapçı ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik bir biçimde hemen sorabilir, daha sonra kısaca İcapçı tanımı, açılımı, kelime anlamı hakkında ansiklopedik bilgi verebilir veya dilerseniz İcapçı hakkında sözler yazılar ile ingilizce veya almanca sözlük anlamı paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
  • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...