Kara toygar nedir, Kara toygar ne demek

Kara toygar; Biyoloji alanında kullanılan bir sözcüktür.

Biyoloji'deki anlamı:

Ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının tarla kuşugiller (Alaudidae) familyasından, Batı ve Ön Asya'da steplerde yaşayan, 20 cm kadar uzunlukta, karnı ak, sıra soluk pas rengi olan bir tür. Kara tarla kuşu.

Kara toygar hakkında bilgiler

Kara toygar (Melanocorypha yeltoniensis), toygargiller familyasına ait bir kuş türü. Boyları 18-20.5 cm'dir. Gagaları sarımsı veya pembedir. Dişinin bacakları ve kanat altları siyahtır. Açık stepler, çoğunlukla su yakınında görülürler. Tohumlar ve böceklerle beslenirler. Yere yaptıkları yuvalarına 4-5 yumurta bırakırlar. Kışın toplu halde yaşarlar. Güneydoğu Rusya ve Kazakistan'da dağılım gösterirler. Açık alanlarda, sulak arazilerin yanında bulunan kuşlardır.

Kara toygar anlamı, kısaca tanımı

Kara : Yeryüzünün denizle örtülü olmayan bölümü, toprak. Kötü, uğursuz, sıkıntılı. Yüz kızartıcı durum, leke. En koyu renk, siyah, ak, beyaz karşıtı. Esmer. Bu renkte olan. İftira

Toyga : Toyga çorbası.

Toygar : Tarla kuşu, turgay.

Tarla kuşugiller : Ötücü kuşlardan, örnek hayvanı tarla kuşu olan bir familya.

Kara tarla kuşu : [Bakınız: kara toygar]. (Melanocorypha yeltoniensis) Ötücü-kuşlar (Passeriformes) takımının tarlakuşugiller (Alaudidae) familyasından bir kuş türü. Uzunluğu 20 cm. Sırtı soluk pas rengi, karnı akdır. Batı ve Ön Asyada steplerde yaşar.

 

Passeriformes : [Bakınız: ötücü kuşlar]. [Bakınız: ötücü-kuşlar].

Ötücü kuşlar : Kuşlar sınıfının geniş bir takımı.

Tarla kuşu : Tarla kuşugillerden, tarlalarda yuva yapan, uzunluğu 20 santimetre, sırtı kahverengi, karnı beyaz olan, küçük, ötücü kuş, çayır kuşu, toygar (Alauda arvensis).

Çoğunlukla : Çoğunluğa dayanılarak, ekseriyetle. Genellikle.

Alaudidae : [Bakınız: tarla kuşugiller]. [Bakınız: tarlakuşugiller].

Pas rengi : Kırmızıyla kahverengi arasındaki renk. Bu renkte olan.

Güneydoğu : Güneyle doğu arasındaki yön.

Açık alan : Şehrin gürültüsünden uzak, insanların dinlenebilecekleri çeşitli bitkilerle kaplı yer. Geniş, kapalı olmayan yer.

Çoğunluk : Sayı üstünlüğü, ekseriyet, azınlık karşıtı.

Yaşarlar : Konya kenti, Akşehir ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

Tohumlar : Ankara şehrinde, Karaali nahiyesine bağlı bir yer. Bilecik kenti, Yenipazar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

Böcekler : Vücutları baş, göğüs ve karın olarak üç bölgeye ayrılan, duyargaları birer, kanatları ikişer, ayaklarıyla ağız parçaları üçer çift olan eklem bacaklılar sınıfı, haşerat.

Ön asya : Asya'nın batısında, özellikle Akdeniz ile bağlantısı bulunan ülkelere verilen ad.

Gösteri : İlgi, dikkat çekmek için bir topluluk önünde gösterilen beceri veya oyun. Bir şeyi tanıtmak amacıyla yapılmış olan sunum, demonstrasyon, demo. Birinin, bir topluluğun kendi duygusunu gösteren sözü veya davranışı, tezahürat. Sinema veya tiyatroda film, oyun gösterme işi. Genellikle şarkı, dans vb. eğlence türlerin yer aldığı eğlence, şov. Bir istek veya karşı görüşün, halkın ilgisini çekecek biçimde topluca ve açıkça yapılması, nümayiş.

 

Yuvalar : Batman ilinde, Sason belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Çanakkale şehrinde, Çan belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

Diğer dillerde Kara toygar anlamı nedir?

İngilizce'de Kara toygar ne demek ? : black lark