Kardeş okul nedir, Kardeş okul ne demek

Kardeş okul; bir eğitim bilimi terimidir.

  • Bir okulun, toplumsal ve kültürel bakımdan yardıma gereksinimi olduğunu belirleyip desteklediği, yardımlarda bulunduğu okul

Eğitim alanındaki sözlük anlamı:

Bir okulun, toplumsal ve kültürel bakımdan yardımı gereksediğinden ötürü seçtiği ve türlü konularda özdeksel ve tinsel yardımda bulunduğu okul.

İngilizce'de Kardeş okul ne demek? Kardeş okul ingilizcesi nedir?:

fellow-school

Kardeş okul kısaca anlamı, tanımı:

Kardeş : Adı bilinmeyen kimselere söylenen bir seslenme sözü. Aralarında değer verilen ortak bir bağ bulunanlardan her biri. Aynı anne babadan doğmuş veya anne babalarından biri aynı olan çocukların birbirine göre adı. Yaşça küçük olan çocuk.

Okul : Ekol. Her türlü eğitim ve öğretimin toplu olarak yapıldığı yer, mektep. Bir okuldaki öğrenci ve görevlilerin bütünü.

Toplumsal : Toplumla ilgili, topluma ilişkin, içtimai, maşerî, sosyal.

Kültürel : Kültüre ilişkin, kültürle ilgili.

Bakım : Bakma işi. Birinin beslenme, giyinme vb. gereksinimlerini üstlenme ve sağlama işi. Bir şeyin iyi gelişmesi, iyi bir durumda kalması için verilen emek.

Yardım : Bir ülkeye bağış veya ödünç olarak verilen para ve ihtiyaç maddeleri. Etki. Bağış, iane. Kendi gücünü ve imkânlarını başka birinin iyiliği için kullanma, muavenet. İşlerin daha etkin ve verimli olabilmesi için sağlanan katkı, destek.

 

Gereksinim : Eksikliği duyulan şey, ihtiyaç.

Destek : Bir vektörü taşıyan sonsuz doğru. Bir birlik için sağlanan yardım veya koruma. Kredi işlemlerinde her an sarf edilebilecek kredi. Bir şeyin yıkılmaması için konulan eğik veya düz dayak, payanda. Üzerine bir şey oturtmaya, tutturmaya, koymaya yarar araç, bindi, hamil. Yardım. Maddi ve manevi yardımcı, dayanak.