Logarithmic ingilizcede ne demek, Logarithmic nerede nasıl kullanılır?

 

Logarithmic amplifier : Logaritmik amplifikatör. Logaritmik yükseltici. Logaritmik yükselteç. Logaritmik kuvvetlendirici. Logarıtmik yükselteç.

Logarithmic chart : Logaritmik grafik.

Logarithmic decrement : Logaritmik düşüş. Tersüstel azalma. Logaritmik azalma.

Logarithmic derivative : Logaritmik türev. Tersüstel türev.

Logarithmic equation : Tersüstel denklem. Logaritmik denklem. Tersüstlü denklem.

Logarithmic scale : Logaritmik ölçek.

Logarithmic functional form : Logaritmik fonksiyonel biçim.

Logarithmic phase : Bakteri kültüründe hızlı büyüme safhası. log faz. Bir canlı kültüründe hızlı büyüme evresi. Logaritmik faz.

Logarithmic function : Tersüstel işlev. Logaritma fonksiyonu. Tersüstel fonksiyon. Logaritmik fonksiyon.

Logarithmic spiral : Logaritmik spiral. Logaritmik sarmal. Tersüstel sarmal.

İngilizce Logarithmic Türkçe anlamı, Logarithmic eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Logarithmic ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Logarithm : Logaritma. Bir a sayısı bir b sayısının a=bx gibi bir üstlüsü olarak verilirse x sayısı a'nın b tabanına göre logaritmasıdır. Astelsayı. Büyük sayıları işleme elverişli biçimde gösterebilmek üzere, çeşitli ölçeklerde küçültmeler yapan değişik tabanlı sayı dizgesi.

Logarithmic synonyms : logarithmical.

Logarithmic ingilizce tanımı, definition of Logarithmic

Logarithmic kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Of or pertaining to logarithms. Consisting of logarithms.

Logarithmic ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Logarithmic kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Logarithmic ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Logarithmic anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Logarithmic ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Kasko: merhaba burçin hanım, mutlaka bir hukuk bürosu ile anlaşın ve hakkınızı arayın. başta masraf yapmış olacaksınız ama dav...
  • Kasko: merabalararacımla kaza yaptım aracım perte çıktı yanımda bi arkadaşımla ifade felan verdik kasko şirketine gitti araç sonu...
  • Görevsizlik kararı: görevsizlik kararının kaldırılması ne demek yada ne anlama geliyor...
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...