• Yağlayıcı madde.
 • Yağlayıcı.
 • Yağlama yağı.
 • Müdahale yapacak el, alet veya doğuma yardım sırasında, iki yüzey arasındaki sürtünmeyi azaltmak amacıyla kullanılan kayganlık sağlayıcı bitkisel yağ, vazelin, metil selüloz, karboksimetil selüloz gibi maddeler, lubrikant.
 • Devingen aygıtlarda sürtünmeyi azaltmak ve oluşan sürtünme ısısını uzaklaştırmak için kullanılan katı ya da sıvı özdek.
 • Gres.
 • Yağlama maddesi.
 • Lubrikant.
 • Yağ.
 • Kimya, madencilik, veterinerlik alanlarında kullanılır.
 • Madde.
 • Kayganlaştırıcı.
 • Kayganlaştırıcı madde.
 

Lubricant ile ilgili cümleler

English: He used saliva as lubricant.
Turkish: O, kayganlaştırıcı olarak tükürük kullandı.

Lubricant ingilizcede ne demek, Lubricant nerede nasıl kullanılır?

Chassis lubricant : Şasi yağı. Şasi gresi.

Size lubricant : Haşıl yağı.

Solid lubricant : Katı yağ.

Lubricants : Yağlar. Yağlama yağları. Yağlayıcılar. Yağlayıcı madde.

Lubricate : Yağlayarak kolay işler hale getirmek. Yağdanlık. Kaygan yapmak. Yağlama. Yağlamak. Yağlama yapmak. Kayganlaştırmak.

Lubricating : Yağlama. Yağlayıcı. Yağlamak.

Lubricating felt : Distribütör kamı. Yağlama keçesi.

Lubricated : Yağlanmış. Yağlamak. Yağlı.

Lubricating pump : Yağlama pompası.

Lubricating oil pump : Motor gövdesi içinde devinen parçaların yağlanması için yağ dolanımını sağlayan basaç. Yağ basacı. Yağ pompası. Yağlama yağı pompası.

İngilizce Lubricant Türkçe anlamı, Lubricant eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Lubricant ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Mattered : Önemi olmak. İltihaplanmak. Fark etmek. Cisim. Konu. Önemli olmak. Mesele. Farketmek. Önem taşımak.

Greasing : Katıyağ sürme. Yağ sürülme. Gresleme. Yağlama. Yağ sürme.

Clauses : Cümle. Fıkra. Cümlecik. Bent.

Motor oil : Motor yağı. Motoryağı. Gaz. Motorlarda sürtünmeyi azaltarak aşınmayı önlemeye yarayan madensel yağ.

Mattering : Önemi olmak. İltihaplanmak. Cisim. Fark etmek. Önemli olmak. Konu. Mesele. Farketmek. Önem taşımak.

Flatteries : Yağcılık. Yaltaklık. Pohpohlama. Kompliman. Yaltaklanma. Tabasbus. Yaltakçılık. Koltuk. Övme.

Lubricator : Yağ pompası. Yağdanlık. Lubrikeyter. Gresör. Yağlama işi yapan kimse. Yağlama aygıtı. Yağcı. Makineleri yağlamada kullanılan yağ aktarma kabı. Yağlayıcı tertibat.

Surfactant : Yüzeyetkin özdek. Yüzey etkin madde. Yüzey aktif madde. Sürfektan. Sürfaktif. Akciğerlerde tip ıı alveol epitel hücreleri tarafından yapılan, alveolve en küçük hava yollarının iç yüzeyinde bulunan sıvının yüzey gerilimini azaltan, en önemli bileşeni dipalmitolfosfatidilkolin olan fosfolipit ve lipoprotein karışımı bir madde. akciğer esnekliğine yardımcı olur, alveollerin sönmesini önler ve akciğer ödeminin önlenmesine yardım eder. kuvaterner amonyum bileşikleri. yüzey aktif madde. Kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Yüzey etkinleştirici. Suyun yüzey gerilimini değiştiren (genellikle azaltan) bir özdek.

Grease gun : Katı yağ basmada kullanılan küçük el basacı. Katı yağ tabancası. Yağ spreyi. Yağ tabancası. Gres tabancası. Gres pompası. Katı yağ basacı. Katıyağ tabancası.

Fat : Tombul. Yağ asitleri ve gliserinden oluşan, 20°c'de katı olan, organik çözücülerde çözünen kimyasal madde. Yağlı. Yağ asitlerinin gliserolle oluşturduğu bileşik. Şişman. Yağ asitlerinin karışık yapılı alkollerle meydana getirdiği esterler. İçyağı. Semirtmek.

Lubricant synonyms : drilling mud, lubricating substance, blarneys, grease, iteming, material, lubricating grease, flattery, adeps, matter, drilling fluid, lubricating oil, greasers, blarneying, lube oil, flab, body, blarneyed, lubricating, entries, blarney, adipose, item, essential oil, greaser, oiler, attars, lubricators, lubricants, fating, substance, items, lipid.

Lubricant ingilizce tanımı, definition of Lubricant

Lubricant kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Lubricating. That which lubricates. Specifically, a substance, as oil, grease, plumbago, etc., used for reducing the friction of the working parts of machinery.

Lubricant ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Lubricant kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Lubricant ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Lubricant anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Lubricant ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

 • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
 • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
 • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
 • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
 • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...