• Elektrikli mıknatıs.
 • Fizik, sinema, televizyon alanlarında kullanılır.
 • Bir elektrik akımı üzerinde kuvvet etkisi ile kendini belli eden ve demir mıknatıssal tozları çekebilen demir ya da çelik nesne.
 • Demirkapan.
 • Mıknatıs.
 • Nebraska eyaletinde yerleşim yeri.
 • Komşu cisimde bir mıknatıslı alan oluşturan cisim.
 

Magnet ile ilgili cümleler

English: Ali bought a squirrel magnet and put it on the fridge.
Turkish: Ali bir sincap mıknatısı aldı ve onu buzdolabının üstüne koydu.

English: Ali is enrolled in a magnet school.
Turkish: Ali bir mıknatıs okula kayıtlıdır.

English: A magnet attracts iron.
Turkish: Mıknatıs demiri çeker.

English: A magnet can pick up and hold many nails at a time.
Turkish: Bir mıknatıs bir seferde çok sayıda çiviyi toplayabilir ve tutabilir.

English: The students used a magnet in science class.
Turkish: Öğrenciler fen sınıfında bir mıknatıs kullandılar.

Magnet ingilizcede ne demek, Magnet nerede nasıl kullanılır?

Magnet core : Mıknatıs çekirdeği. Bir akım kangalının uyardığı mıknatıssal alanın yeğinliğini artırmak için, içine yerleştirilen yumuşak demirden çekirdek.

Magnet keeper : Manyetik şönt.

Magnet o electric induction : Mıknatıssal irkilim. Mıknatıssal akının değişimi ile yük-süren kuvvet oluşumu.

Magnet steel : Mıknatıs çeliği.

Magnet wire : Bobin teli.

Magnet yoke : Mıknatıslı boyunduruk.

Damping magnet : Sönüm mıknatısı.

Permanent magnet moving coil instrument : Doğal mıknatıslı devinen sargılı alet.

Blowout magnet : Söndürme mıknatısı.

Artificial magnet : Suni mıknatıs. Yapay mıknatıs.

İngilizce Magnet Türkçe anlamı, Magnet eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Magnet ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Feature : Başrolde oynatmak. Ön plana çıkarmak. Belirtmek. Yayınlamak. Önem vermek. Bir şeyde önemli bir rolü olmak. Özellik taşımak. -e ağırlık vermek. Karakterize etmek.

Paramagnet : Paramanyet. Dizilmıknatıs.

Magnetic : Devinen kıvıl yüklerin yarattığı alanla ilgili. Mıknatıssal. Mıknatıs özelliği taşıyan, mıknatısla ilgili. Magnetik. Mıknatıs özelliği taşıyan; mıknatısla ilgili. Mıknatıslı. Manyetik. Çekici. Bilgisayar, fizik, kimya, uzay, sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Magnetic needle : Mıknatıs iğnesi. Mıknatıslı iğne. Pusula iğnesi. Manyetik ibre. Pusula ibresi. Manyetik iğne. Mıknatıs ibresi.

Electromagnet : Elektromagnet. Elektrik akımıyla oluşan mıknatıs. Yumuşak demir üzerine sarılmış bir iletken sarmaldan elektrik akımı geçirmekle oluşturulan mıknatıs. Elektro mıknatıs. Elektromıknatıs. Üzerine sarılan iletken telden elektrik akımı geçirilince mıknatıslılık kazanan demir. Elektriksel mıknatıs. Çıngılı mıknatıs.

Permanent magnet : Sabit mıknatıs. Kalıcı mıknatıs. Doğal mıknatıs. Sürekli mıknatıs. Bir kez mıknatıslanınca, bu niteliğini koruyan çelik alaşımı.

Tourist attraction : Turizm merkezi. Ziyaretçi çeken her şey. Turistik atraksiyon. Turist tatik köyü. Turistleri cezbetmeye yönelik site. Turist çekimi.

Bar magnet : Çubuk biçimli süreğen mıknatıs. Çubuk mıknatıs.

Device : Resim. İşaret. Alıcıyı satış konusuna yaklaştıracak, onda ilgi uyandıracak nitelikteki sözler. Bilgi üretmek üzere seçilen yordamların öngördüğü işlemleri yerine getirmeye yarayan kullanak ya da olanak. Hile. Eğilim. Aygıt. Bilgisayar, ekonomi alanlarında kullanılır. Alet. Araç.

Magneton : Dönü mıknatıs kolcuğu birimi. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Öğeciksel parçacıkların mıknatıssal döngü birimi; bohr mıknatını 5584 gauss cm/mol 'dür. Manyeton. Mıknatın.

Magnet synonyms : attracter, static magnet, attractive feature, characteristic, attractor, solenoid, core, magnetons, magnetic pole, magnets, attraction, pole, attention, field magnet, nonmagnetic.

Magnet ingilizce tanımı, definition of Magnet

Magnet kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A species of iron ore (the ferrosoferric or magnetic ore, Fe3O4) which has the property of attracting iron and some of its ores, and, when freely suspended, of pointing to the poles. Called also natural magnet. The loadstone.

Magnet ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Magnet kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Magnet ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Magnet anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Magnet ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

 • Kasko: merhaba burçin hanım, mutlaka bir hukuk bürosu ile anlaşın ve hakkınızı arayın. başta masraf yapmış olacaksınız ama dav...
 • Kasko: merabalararacımla kaza yaptım aracım perte çıktı yanımda bi arkadaşımla ifade felan verdik kasko şirketine gitti araç sonu...
 • Görevsizlik kararı: görevsizlik kararının kaldırılması ne demek yada ne anlama geliyor...
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
 • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...