Medical examiner türkçesi Medical examiner nedir

  • Tıbbi muayeneci.
  • Tıbbi tetkikçi.
  • Adli tabip.
  • Muayene eden doktor.

Medical examiner ingilizcede ne demek, Medical examiner nerede nasıl kullanılır?

Medical : Tedavi edici. Tıp. Tıbbi muayene. İyileştirici. Sağlık. Tıbba ait. Sıhhi. Tıbbi. Medikal.

Examiner : Müfettiş. Gösterim odasında filmi izleyerek görüntülerinin, sesinin, renginin kusursuz olup olmadığını, çizik, çizinti, vb. bulunup bulunmadığını inceleyerek deneti gerçekleştiren, düzeltilmesi gereken aksaklıkları ilgili bölüme bildiren kimse. Sınavlarda, soruların hazırlanmasından notların verilmesine dek tüm değerlendirme çalışmalarına katılmakla görevli kimse. Muayene eden kimse. Mümeyyiz. Eğitim, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Sorgulayan kimse. Denetçi. İmtihan eden kimse. Sorgu hakimi.

Medical act : Tıbbi fiil. Muayene, tanı, tedavi gibi tıbbi uygulamaların hukuksal olarak ifadesi.

Medical advice : Doktor tavsiyesi. Sağlık öğüdü. Sağlık konusunda öğüt.

Medical aid : Tıbbi yardım.

Medical assistant : Sağlık memuru. Tıp asistanı.

İngilizce Medical examiner Türkçe anlamı, Medical examiner eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Medical examiner ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Crowner : Kafa yaralanması. Doğal olmayan ölümleri araştıran resmi sorgu hakimi. Taç giydiren kimse. (birleşik krallık) bir ürünün tanıtım etiketi. (ingiltere ingilizcesi) sorgu yargıcı. Taç giydirme olayı. Ödüllendiren bir şey.

Crowners : Crowner. Ödüllendiren bir şey. (ingiltere ingilizcesi) sorgu yargıcı. Kafa yaralanması. (birleşik krallık) bir ürünün tanıtım etiketi. Taç giydirme olayı. Doğal olmayan ölümleri araştıran resmi sorgu hakimi. Taç giydiren kimse.

Coroner : Sorgu hakimi. Şüpheli ölüm olaylarını araştıran memur. Kuşkulu ölüm olaylarını kovuşturan görevli. Sorgu yargıcı. Ani ölümleri ve bunların nedenlerini inceleyen tetkikçi. Tıbbi görevleri olan tetkik memuru.

Coroners : Sorgu hakimi. Şüpheli ölüm olaylarını araştıran memur. Tıbbi görevleri olan tetkik memuru. Sorgu yargıcı. Ani ölümleri ve bunların nedenlerini inceleyen tetkikçi. Kuşkulu ölüm olaylarını kovuşturan görevli.