Mineral carbon türkçesi Mineral carbon nedir

Mineral carbon ingilizcede ne demek, Mineral carbon nerede nasıl kullanılır?

Mineral : Anorganik tepkimelerle oluşmuş, belirli bir kimyasal yapısı olan doğal bileşikler. (bu terim fosilleşmiş kimi organik karışımlar için de kullanılır.). Madeni. Mineral. Organik olmayan homojen katı madde. Kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Madensel. Maden. Temel organik yapıyı oluşturan karbon, hidrojen, oksijen ve azot dışındaki elementler. yaşam için gerekli olan inorganik yem elementleri. Maden filizi.

Carbon : Karbon kağıdı ile çıkarılan kopya. Karbon kağıdı. Kopya. Kopya kağıdı. Karbon karbona benzeyen. Karbon. Karbon kömür. Kömür.

Mineral acid : Anorganik asit. Mineral asit.

Mineral alkali : Sodyum karbonat.

Mineral blocks : Mineral blokları. Çiftlik hayvanlarının ahır veya daha çok mera beslenmesinde kullanılan, mineral madde eksikliklerini gidermek amacıyla yapılan ve çeşitli yapıştırıcı maddeler yardımıyla kalıp durumunagetirilen ek yem maddeleri.

Mineral chelates : Mineral şelatları. Mineralleri protein moleküllerine bağlayan ve vücudun mineralleri tam olarak emmesini sağlayan maddeler.

İngilizce Mineral carbon Türkçe anlamı, Mineral carbon eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Mineral carbon ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Plumbago : Toz grafit. Dişotu. Kurşunkalem madeni. Kalem kurşunu.

Graphite : Kimya, jeoloji alanlarında kullanılır. Saf ve yumuşak karbon. Parlak, kara renkli, altıgen örütlü, doğal ya da yapay olarak elde edilebilen bir karbon ayrıbiçimi. Kayaç yapıcı mineral. (arı karbonun bir değişik biçimidir. renk ve çizgi kara, görünüşü ve dokunuşu yağımsı, çok yumuşak ve boyayıcı; sertlik 1-2, özgül ağırlık 2.09-2.23; hekzagonal.). Kurşun kalem ucu. Saf yumuşak karbon.

Graphites : Saf yumuşak karbon. Kurşun kalem ucu. Saf ve yumuşak karbon.

Black lead : Kara kurşun. Siyah kurşun. Kurşun tozu. Kurşunkalem ucu. Siyah kalem ucu. Orafit macunu.

Graphitic : Grafit özelliğinde olan. Grafitle ilgili. Grafitli.

Mineral carbon synonyms : blacklead.