News blackout türkçesi News blackout nedir

News blackout ingilizcede ne demek, News blackout nerede nasıl kullanılır?

News : Haber. Bilgi. Günün iç ve dış olayları konusunda kamuoyunu aydınlatıcı ve oluşturucu bilgiler veren kısa metin ve bu metinle ilgili görüntü gereci. Beklenmedik bilgiler. Haberler. Havadis. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Service haber servisi. Tahmin edilemeyen gelişmeler. İstihbarat.

Blackout : Bayılma. Karartma. Karartmak. Bayılmak. Düşüp bayılmak. Göz kararması. Kararma. Kararm. Baygınlık. Kendinden geçme.

News agency : Haber ajansı.

News agent : Gazete bayi. Haber ajanı. Gazeteci.

News ballad : Salkı baladı. Genellikle duygusal nitelikteki salkılarla, bölgesel siyasal olayları konu alan balad türü. krş. durum baladı, öğütsel balad.

News broadcast : Haber yayını. Günün haberlerini radyo veya televizyon aracılığı ile aktarma.

İngilizce News blackout Türkçe anlamı, News blackout eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak News blackout ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Expurgation : Arıtma. Temizleme.

Censors : Sansürlemek. Mektup ve yazışmaları okuyan görevli (ordu, okul vb'de). Sansürcü. Sansür etmek. Eleştirici. Denetçi. Sansürden geçirmek. Sansür memuru. Sansür uygulamak.

 

Censur : Basın, yayın ve haberleşme ile sinema ve kitap yapıtlarının hükümetçe önceden denetlenmesi ya da kısıtlanması işi.

Bowdlerizations : (amerikan ingilizcesi) edebi sansürleme (adını shakespeare'in bir çalışmasını sansürleyerek yayımlayan thomas bowdler'den alır).

Censorship : Sansür kurulu. Kınama. Bir filmin, yürürlükteki yasalara aykırı yönü ya da sakıncaları olup olmadığını anlamak amacıyla, kamuya sunulmadan önce, ilgililerce yapılan inceleme. Sansür işleri. Sanat, yazın yapıtlarının yayımından önce denetlenmesi. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Sansürlük. Denetim. Yayından kaldırma.

Bowdlerization : (amerikan ingilizcesi) edebi sansürleme (adını shakespeare'in bir çalışmasını sansürleyerek yayımlayan thomas bowdler'den alır).

Blue pencil : Sansür koymak. Makaslamak. Bir yazıyı sansürlemek. Sansürden geçirmek.

Bowdlerisation : (britanya ingilizcesi) edebi sansürleme. Sansürlenmiş yazılı eser (adını shakespeare'in bir çalışmasını sansürleyerek yayımlayan thomas bowdler'den alır).

Expurgations : Temizleme. Arıtma.

Censor : Sansürlemek. Yasaklamak. Sanat, yazın yapıtlarının yayımından önce denetlenmesi. Denetleme kurulu üyesi. Sansürcü. Ön denetim. Denetlemek. Eleştirici. Sansürden geçirmek.