Paramagnet ingilizcede ne demek, Paramagnet nerede nasıl kullanılır?

Paramagnetic : Mıknatısla çekilebilen. Dizilmıknatıslı. Paramanyetik. Dizilmıknatıssal. Mıknatıslanır.

 

Paramagnetic substances : Paramanyetik maddeler. Dizilmıknatıssal özdekder. Mıknatıssal geçirgenlik katsayısı 1'den büyük olan özdekler.

Paramagnetism : Özdeciksel mıknatıs kolcuklarının, bir yöne doğru dizilmeye çalışmalarından doğan mıknatıslık. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Mıknatısla çekilebilme. Paramagnetizm. Paramanyetizma. Dizilmıknatıslık. Mıknatıslanırlık. Paramanyetiklik. Paramanyetizm. Paramanyetik olma durumu.

Electron paramagnetic resonance : Elektron para manyetik rezonansı. Elektron paramanyetik rezonansı. Eksicik dizilmıknatıs çınlanımı. Eksicik dizilmıknatıslığı gösteren bir özdeğin mıknatıssal alan etkisinde, akımmıknatıssal dalgaları seçerek soğurduğu olay.

Nuclear paramagnetism : Çekirdekmıknatıssal çiftucay döngüleri ile ilgili dizilmıknatıslık. Nükleer paramanyetizma. Çekirdeksel dizilmıknatıslık.

Paramatta : İpek veya pamuktan yapılan hafif bir kumaş. Yün.

Paramaribo : Surinam'ın başkenti.

Paramastoid : Paramastoit.

İngilizce Paramagnet Türkçe anlamı, Paramagnet eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Paramagnet ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Magneton : Dönü mıknatıs kolcuğu birimi. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Öğeciksel parçacıkların mıknatıssal döngü birimi; bohr mıknatını 5584 gauss cm/mol 'dür. Manyeton. Mıknatın.

Nonmagnetic : Mıknatıslanmaz. Manyetik olmayan. Antimanyetik. Mıknatıssız.

Magnets : Magnet.

Magnetons : Mıknatın. Manyeton.

Magnetic : Mıknatıs özelliği taşıyan; mıknatısla ilgili. Mıknatıs özelliği taşıyan, mıknatısla ilgili. Mıknatıssal. Devinen kıvıl yüklerin yarattığı alanla ilgili. Bilgisayar, fizik, kimya, uzay, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Manyetik. Magnetik. Çekici. Mıknatıslı.

Magnet : Bir elektrik akımı üzerinde kuvvet etkisi ile kendini belli eden ve demir mıknatıssal tozları çekebilen demir ya da çelik nesne. Komşu cisimde bir mıknatıslı alan oluşturan cisim. Demirkapan. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Fizik, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Elektrikli mıknatıs.

Paramagnet ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Paramagnet kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Paramagnet ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Paramagnet anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Paramagnet ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Kasko: merhaba burçin hanım, mutlaka bir hukuk bürosu ile anlaşın ve hakkınızı arayın. başta masraf yapmış olacaksınız ama dav...
  • Kasko: merabalararacımla kaza yaptım aracım perte çıktı yanımda bi arkadaşımla ifade felan verdik kasko şirketine gitti araç sonu...
  • Görevsizlik kararı: görevsizlik kararının kaldırılması ne demek yada ne anlama geliyor...
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...