• Uluslararası ilişkiler alanında kullanılır.
  • Barış inşası.

Peace building ingilizcede ne demek, Peace building nerede nasıl kullanılır?

 

Peace : Asayiş. Ağız tadı. Sessizlik. Sulh. Savaş içinde olmayan bir ülkenin durumu. savaştan sonra dev letler arasındaki ilişkilerin yeniden kurulması. Güvenlik. Erinç. Rahat. Barış. Sükun.

Building : Duvarlar ya da sütunlar üstüne oturtulmuş bir çatısı bulunan, insanların, hayvanların ve malların barınması ya da başka gereksinmeleri karşılamaları amacıyla yapılmış; bir yapıtasarcılık ürünü. Yapma. İnşa etme. Bina. Dikinti. İnşaat. İnşaatçılık. İnşa. Kurma. Apartman.

Peace conference : Barış konferansı.

Peace corps : Barış gönüllüleri. Barış gücü.

Peace dance : Toplumu savaştan korumak amacıyla yapılan ve bunu barışsal eylemlerin benzetimsel uygulamalarıyla sağlamaya çalışan oyun türü. bk. oyun. krş. savaş oyunu, uğraş oyunu. Barış oyunu.

Peace dividend : Barış payı. Barış temettüsü. Barış mükafatı. Savunma harcamalarını eğitim ve sağlık gibi barış zamanı harcama kalemlerine aktarılması.

Peace building ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Peace building kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Peace building ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Peace building anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Peace building ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
  • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...