PKK nedir, PKK ne demek

Pkk; ateist, komünist, marksist ve leninist bir terör örgütüdür.

Lenin'in ortaya attığı teoriyle birlikte, dünyanın dört bir yanında kendilerini kan dökerek devrim yapmaya adamış yüzlerce “komünist parti” ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de, Partiya Karkeren Kurdistan (Komünist İşçi Partisi) olan PKK'dır. Kuruluş yıllarındaki bayrağında görülen orak çekiç sembolü de, komünist ideolojinin göstergelerinden biridir. İlerleyen yıllarda taktik olarak bu komünist semboller bayraktan çıkarılmış olsalar da, PKK her zaman komünist bir örgüt olmuştur ve ASLA KÜRT HALKININ TEMSİLCİSİ DEĞİLDİR. Kürt halkı milli manevi değerlere bağlı, Kuran'a uyan ve MÜSLÜMAN bir topluluktur.

PKK'nın anlamı nedir? PKK kısaca tanımı

Bölücü başı Abdullah Öcalan, PKK'nın Marksist Leninist ideolojiden asla taviz vermeyeceğini ise şöyle ifade eder: “PKK, Marksizm-Leninizm geleneğine uygun bir gelişme yaşamıştır. Bundan sonrası açık ki etle tırnak gibi birbirinden ayrılmayan bu miras üzerine şekillenecektir.” (Kürdistan'da Halk Kahramanlığı, s.78)

Lenin 1900'de ne ise ben de 21. yüzyıl sosyalizmini temsil ediyorum”, diyen bölücü başı Apo, PKK'nın asıl hedefinin “KOMÜNİST TOPLUMUN KURULMASI” olduğunu ise şöyle anlatır: “Bizim ortamımızda sosyalizmin ve komünizmin ölçüleri egemendir. Sosyalizmde herkese emeği kadar verilir. Bu, parti (PKK) içinde de geçerlidir. BU, KOMÜNİST TOPLUMUN KURULUŞUNA KADAR DA GEÇERLİ OLACAKTIR.” (Tasfiyeciliğin Tasfiyesi, s.153)