Plebiscites ingilizcede ne demek, Plebiscites nerede nasıl kullanılır?

 

Plebiscite : Halkoylaması. Halkoyu. Halk tabakasının temsil ettiği hukuk (roma). Referandum. Siyasal yetkece alınan önemli bir kararın, yönetilenlerce onanıp onanmadığını ortaya koymak için halkoyuna başvurma yolu. Halk oylaması. Tümdanış. Yerel halk oylaması. Plebisit.

Plebiscitary : Plebisite ait.

İngilizce Plebiscites Türkçe anlamı, Plebiscites eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Plebiscites ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

The public opinion : İmaj. Kamu. Efkar-ı umumiye. Kamu görüşü. Kamuoyu. İmge. Halk efkarı. Amme reyi.

Referenda : Halkoylamaları. Referandumlar.

Referendum : Siyasal yetkece alınan önemli bir kararın, yönetilenlerce onanıp onanmadığını ortaya koymak için halkoyuna başvurma yolu. Tümdanış. Tüm danış.

Plebiscite : Siyasal yetkece alınan önemli bir kararın, yönetilenlerce onanıp onanmadığını ortaya koymak için halkoyuna başvurma yolu. Tümdanış.

Vote : Bildirmek. Oylamak. Oy vermek. Rey vermek. Oy kullanmak. Önermek. İlan etmek. Oylayarak kararlaştırmak. Oy. Rey.

Public opinion : Efkar-ı umumiye. Kamu. Amme reyi. İmaj. Halk efkarı. Toplumsal yaşamın olay ve olguları konusunda toplumsal kümelerin ya da toplumun ortaklaşa yargısını yansıtan düşünce ve kavramların toplamı. bir insanın eylemleri konusunda çevresindekilerin onaylayıcı ya da kınayıcı tutumları. Kamu görüşü. İmge.

Referendums : Tüm danış.

Ballot initiative : Genel halk kitlesi tarafından oylanan kamu politikası meselesi (genellikle bir vatandaşın dilekçesiyle başlatılır).

Plebiscites synonyms : the popular vote.

Plebiscites ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Plebiscites kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Plebiscites ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Plebiscites anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Plebiscites ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
  • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...