Sabit kalem nedir, Sabit kalem ne demek

  • Kopya kalemi

Sabit kalem tanımı, anlamı:

Sabit : Gerçekliği tespit edilmiş, kanıtlanmış olan. Yerinden oynamayan, yerini değiştirmeyen, durağan. Değişmeyen, hep aynı kalan, önceden ayarlanmış.

Kalem : Resmî kuruluşlarda yazı işlerinin görüldüğü yer. Yazma, çizme vb. işlerde kullanılan çeşitli biçimlerde araç. Çeşit, tür. Yontma işlerinde kullanılan ucu sivri veya keskin araç. Yazar. Bazı deyimlerde yazı.

Kale : Satranç tahtasının dört köşesine dikilen, tahtanın bir tarafından diğer tarafına kadar düz olarak boş hanelerde gidebilen kale biçiminde taş. Düşmanın gelmesi beklenilen yollar üzerinde, askerî önem taşıyan şehirlerde, geçit ve dar boğazlarda güvenliği sağlamak için yapılmış olan kalın duvarlı, burçlu, mazgallı yapı, kermen. Denizli iline bağlı ilçelerden biri. Genellikle bir düşüncenin savunulduğu, sürdürüldüğü yer. Takımla oynanan bazı top oyunlarında topun sokulmasına çalışılan yer. Malatya iline bağlı ilçelerden biri.

Kopya : Bir sınavda soruları cevaplamak için başka birinden veya yerden gizlice yararlanma. Yazılı sınavda gizlice bakmak için hazırlanmış kâğıt. Aynı canlıdan eşeysiz olarak üreyen canlı, klon. Bir sanat eserinin veya yazılı bir metnin taklidi, asıl karşıtı. Taklit edilmiş olan. Suret çıkarma işi.

 

Kopya kalemi : Yazısı kopya kâğıdıyla birkaç kâğıda birden çıkan sert, mor renkli bir kalem türü, sabit kalem.

Diğer dillerde Sabit kalem anlamı nedir?

İngilizce'de Sabit kalem ne demek? : n. indelible pencil