• Sarh.
  • Bir uçağın radarı tarafından yönlendirilen ve desteklenen bir füze güdüm metodu.
  • Yarı aktif radar güdümü.

Semi active radar homing ingilizcede ne demek, Semi active radar homing nerede nasıl kullanılır?

 

Semi : Yarı erekte. Yarım. Tek duvarla bitişik müstakil ev. Yarı. Kısmen. Tır kamyonu. Tır.

Active : Tepkileşimlerde etkinliği önde gelen. Bilgisayar, fizik, kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Etken. Çalışkan. Enerjik. Faal. Bir başkasına etki yapabilen. kimyasal tepkimelere girmeye ya da fiziksel etkiler bırakmaya yatkın olan (özdek). Etkin. Canlı. Kıvrak.

Radar : Radar. Taşıt gibi nesnelerin varlığını ve mesafesini saptama sistemi.

Homing : Yurda dönen. Başlangıç durumuna dönme. Uçuş. Füzenin hedefi bulması. Yuvalanma. Evedönüm. Rota tayini. Yuvaya dönen. Özgüdüm. Hedef bulan.

Semi active radar homing ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Semi active radar homing kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Semi active radar homing ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Semi active radar homing anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Semi active radar homing ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Semi active radar homing ile ilgili benzer kelimeler

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....