• Altı ay boyunca yapılan faaliyetleri kapsayan gözden geçirme.
  • Her altı ayda bir yapılan gözden geçirme.
  • Yarı yıl denetlemesi.
  • Altı aylık teftiş.
  • Yarı yıllık rapor.

Semi annual statement ingilizcede ne demek, Semi annual statement nerede nasıl kullanılır?

 

Semi : Kısmen. Tek duvarla bitişik müstakil ev. Yarım. Tır kamyonu. Yarı erekte. Tır. Yarı.

Annual : Yılda bir kez. Yılda bir yapılan. Bir yıllık bitki. Her yıl yapılan. Senelik. Her yıl. Yıllık. Bir yıllık. Salname. Yılda bir kez gerçekleşen etkinlik.

Statement : Beyan. Rapor. Söz. Bankalarda her tür belgelerin, ya da belgit, para ve türlü değerlerin ayrıntılarını gösteren çizelge. Kamu yönetim ve kuruluşları yükümlüler ya da yükümlülerle işlemlerde bulunan öteki gerçek ve tüzel kişilerin maliye bakanlığı ya da vergi incelemesi yapmaya yetkili olanlara vergilerine ilişkin isteyecekleri bilgileri vermeleri. Ölçek sınarı oluşturmak üzere ve belli bir ölçüm boyutunun değişik düzeylerini dile getirmek amacıyla seçilmiş olumlu ya da olumsuz deyiş ya da bildirim. Açıklama. Beyanat. Yapılacak işlemin özelliğine uygun bir düzende adı, soyadı, para ya da sayışımları kapsayan ayrıntılı kağıt. Hesap.

Semi annual : Yarıyıllık. Altı aylık. Yarı yıllık. Altı ayda bir yayımlanan (süreli yayın). altı ayda bir yayımlanan süreli yayına verilen ad. Altı ayda bir olan.

Semi annual report : Altı ay boyunca yapılan faaliyetleri kapsayan gözden geçirme. Yarı yıl raporu. Altı aylık rapor. Her altı ayda bir yapılan gözden geçirme. Yarı yıllık rapor.

İngilizce Semi annual statement Türkçe anlamı, Semi annual statement eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Semi annual statement ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Semi annual report : Altı aylık rapor. Yarı yıl raporu.

Semi annual statement ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Semi annual statement kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Semi annual statement ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Semi annual statement anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Semi annual statement ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....