Semi automatic camera türkçesi Semi automatic camera nedir

  • Yarı özdevinimli alıcı.
  • Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.
  • İçteki bir ışıkölçer yardımıyla ışık düzengeci özdevinimli olarak düzenlenen özenci alıcısı.

Semi automatic camera ingilizcede ne demek, Semi automatic camera nerede nasıl kullanılır?

Semi : Tek duvarla bitişik müstakil ev. Yarım. Tır. Kısmen. Tır kamyonu. Yarı. Yarı erekte.

Automatic : Belirli koşullar altında, herhangi bir işletmen'in karışması gerekmeksizin işleyen bir aygıt ya da sürece değgin. Özişler. Özdevinimsel. Otomatik vitesli araba. Bilgisayar, bilişim, fizik, kimya, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Özdevimli. Olması kesin. Otomatik tabanca. Özdevinimli (olarak). Otomatik tabanca veya tüfek.

Camera : Bilgisayar, sinema, televizyon, veterinerlik alanlarında kullanılır. Hakimin odası. Mahrem. Fotoğraf makinesi. Hakimin özel odası. Fotoğraf aygıtı. Gizli. Fotograf makinesi. Alıcı. Fotoğraf çekmekte kullanılan aygıt.

Semi automatic : Bir arabada vitesin var olduğu fakat kavramanın olmadığı mekanik durum. Yarı otomatik. Bir silahta atışlar arasında her mermi için horozun yeniden kurulmasının gerekli olmadığı durum.

 
 

Semi automatic numbering : Yarı-otomatik numaralandırma.

Automatic camera : Otomatik fotoğraf makinesi. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Özdevinimli alıcı. Otomatik kamera. Bazı düzenekleri kendiliğinden çalışan, bir kez ayarlandı mı çevirim sırasında bazı işleri kendiliğinden yapabilen alıcı.

Fully automatic camera : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Düzenlemelerin, ayarların hemen tümüne yakınını kendi kendine gerçekleştirebilen alıcı. Tam özdevinimli alıcı.

Semi automatic transmission : Yarı otomatik transmisyon. Hız oranı değiştirme zamanının ve gerekli oranın sürücü tarafından yönetildiği, ancak mekanik işlemin özdevingen olarak sağlandığı dişli kutusu. Yarı otomatik şanzıman. Yarı özdevingen aktarma.