• Yarı-çeyrek açıklık.

Semi interquartile range ingilizcede ne demek, Semi interquartile range nerede nasıl kullanılır?

Semi : Yarım. Yarı. Kısmen. Tek duvarla bitişik müstakil ev. Tır kamyonu. Tır. Yarı erekte.

 

Range : Uzanmak. Katılmak. Çeşitlilik. Sıra (dağ veya tepe). Dizmek. Mesafe (görüş veya atış). Sıralanmak. Seri (ürün vb). Bir küme öğrencinin bir testte elde ettiği en yüksek ve en düşük puanlar arasındaki ayrım. Tarafına çevirmek.

Interquartile range : Çeyrekler arası aralık. Kartiller arası değişim aralığı. Çeyrekler arası genişlik. Çeyrek değerler genişliği. Çeyrekler açıklığı. İstatistiki bir dağılımın orta kısmı. Kartiller arası bölge. Dağılım ölçümlerinde, özellikle sıralayıcı ölçümlü verilerde kullanılan ve kartil (verilerin% 75'i) ile kartil (% 25’i) arasındaki ve verilerin % 50'sinden oluşan fark değeri. Dörttebirlikler genişliği. Ekonomi, veterinerlik alanlarında kullanılır.

Semi interquartile range ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Semi interquartile range kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Semi interquartile range ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Semi interquartile range anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Semi interquartile range ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Semi interquartile range ile ilgili benzer kelimeler

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....