Servis aracı nedir, Servis aracı ne demek

  • Servis arabası

Servis aracı anlamı, tanımı:

Servis : Otomobil, beyaz eşya vb. ürünlerin bakım ve onarımlarının yapıldığı yer. Herhangi bir kuruluşun ulaşım işlerinde kullanılan taşıma aracı. Yemekte gerekli olan tabak, çatal, bıçak, kaşık, peçete vb. şeylerin tümü. Burada görevli kimselerin tümü. Voleybol, masa tenisi, tenis vb. oyunlarda oyuna başlama vuruşu. Bir yönetimde, bir kurum veya kuruluşta, bütünün bir parçasını oluşturan iş, hizmet; bu işin yapıldığı yer. Sofrada hizmet etmekle görevli kimsenin yaptığı iş ve bu işin yapılma biçimi, sofra hizmeti.

Servi : Servigillerden, Akdeniz bölgesinde çok yetişen, kışın yapraklarını dökmeyen, 25 metre boyunda, ince, uzun, piramit biçiminde, çok koyu yeşil yapraklı bir ağaç, andız, selvi, servi ağacı (Cupressus sempenvirens).

Aracı : Üretici ile tüketici arasında alım satım konusunda bağlantı kuran ve bundan kazanç sağlayan kimse, mutavassıt, komprador. İki şey arasında bağlantı kuran kimse, vasıta. İhracatçının ihracattan doğan alacaklarının büyük bir bölümünün malın yüklenmesinden hemen sonra, kalan kısmının ise para, malı alandan tahsil edildiğinde bir aracı banka tarafından ödenmesini sağlayan kredi veya yatırım tekniği. Ara bulucu.

 

Araba : Bu taşıtın aldığı miktarda olan. Tekerlekli, motorlu veya motorsuz her türlü kara taşıtı.

Servis arabası : Lokantalarda müşteriye hizmet vermek üzere kullanılan tekerlekli araba. Bir iş yeri çalışanlarının veya öğrencilerin taşınması için hizmet veren araç, servis aracı.

Arabası : Hindi veya tavuk etiyle hazırlanan, pişmiş ve dondurulmuş hamur ile birlikte yenen çorba.