The departed ingilizcede ne demek, The departed nerede nasıl kullanılır?

 

The : Belgili tanımlık. Belirli veya spesifik bir kimse veya şeyi ifade etmek veya tanımlamak için kullanılan betimleyici (gramer). Belli bir objeyi veya kişiyi veya yeri nitelemek için kullanılır. Belirli durumlarda isimden önce kullanılır.

Departed : Geçmiş. Bitmiş. Ölmüş. Tükenmiş.

The 1967 borders : 1967 sınırları. Yeşil hat. Bağımsızlık savaşı sonrasında ateşkes anlaşmalarında oluşturulan sınırlar (israil tarihi).

The 2004 tsunami : 2004 tsumanisi. Bir depremin tetiklediği ve iki kıtada 8 ülkede (tayland, hindistan, endonezya, malezya, maldivler, seylan, somali ve sri lanka) yaklaşık 225. 000 insanın ölümüne yol açan 26 aralık 2004'te meydana gelen yıkıcı tsunami. 26 aralık 2004'teki büyük tsunami.

The a team : A takımı. Televizyonda macera dizisi ismi.

The above : Yukarıki. Yukarıda anılan. Yukarıda yazılanlar (bir sayfada). Yukarıdaki.

The ablative : Çıkma durumu. Ablatif. İsmin -den hali.

İngilizce The departed Türkçe anlamı, The departed eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak The departed ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Case history : Hasta geçmişi. Durum tarihçesi. Tipik örnek. Vaka tarihçesi. Evveliyat. Danışman kılavuzdan yardım görmesi beklenilen bir kişiyle ilgili olarak düzenli biçimde toplanan bilgi. bir kimsenin ya da ailenin yaşamını etkilemiş bulunan önemli olayları ve sorunları kapsayan özet. Vaka geçmişi. Hastanın geçmişi.

Decedents : Ölmüş kişi. Merhumlar.

Antecedental : Önceki. Eski.

Departing : Ayrılan. Gitme. Ayrılma.

Deceased : Maktul. Rahmetli. Ölü. Muris.

The defunct : Mülga. Geçersiz. Ölü. Münfesih. Artık kullanılmayan. Feshedilmiş.

Blasted : Allah'ın belası (argo terim). Allahın belası. Yıldırım çarpmış. Yıkılmış. Tahrip olmuş. Kafası güzel veya iyi. Lanet olası. Yok olmuş. Sarhoş.

Backgrounds : Özgeçmiş. Fon. Geçmiş deneyimler. Geri plan. Sosyal çevre. Zemin. Arka plan.

Gone : Mahvolmuş. Kendinden geçmiş. Bozulmuş. Yok olmuş. Aşık. Bozuk. İlerlemiş. Kayıp.

Disconnected : Bağlantısız. Karışık. Kesilmiş. Kesik. Bağlantısı kopmuş. Turasız. Tutarsız. İyi planlanmamış. Kopuk.

The departed synonyms : dead and done for, antecedents, alliin, asunder, the deceased, disaggregated, extinct, drawn, buggered, derived, dead and buried, sainted, former, late, foretimes, at an end, consummating, lates, deadest, absconded, belly up, dedicated, allocated, all over with, all overs, exhausted, bygones, departed, assigned, depleted, appropriated, dead meat, all over.

The departed ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda The departed kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede The departed ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce The departed anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz The departed ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
  • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...