Vaporescence türkçesi Vaporescence nedir

  • Buhar hali.
  • [#buğu Buğulaşma].
  • Su damlacıkları biçimi.
  • Buhar oluşumu.

Vaporescence ingilizcede ne demek, Vaporescence nerede nasıl kullanılır?

Vaporescent : Buharlaşan. Buhar oluşturma. Buğulaşan.

İngilizce Vaporescence Türkçe anlamı, Vaporescence eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Vaporescence ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Condensations : Yoğunlaştırma. Koyulaşma. Sıklaştırma. Yığma. Yoğuşma. Kısaltma. Gazdan sıvıya dönüşme. Özet. Yoğunlaşma. Koyulaştırma.

Condensation : Kısaltma. Bir yıldızın büzülerek yoğunluğunun artması. Koyulaştırma. Yoğuşum. İklim bakımından önemli fiziksel bir olay olarak, su buğusunun sıvı duruma geçmesi; buğulaşmanın tersi. Bir maddenin hacmine oranla ağırlığının artması. Coğrafya, fizik, uzay, kimya, madencilik alanlarında kullanılır. Özet. Yoğuşturma.

Evaporation : Bir sıvıyı gaz evreye geçirme işlemi. Buharlaşma. Biyoloji, coğrafya, kimya, madencilik, nükleer enerji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Sıcaklığın etkisiyle suyun sıvı durumdan buğu durumuna geçmesi. Katı veya sıvı maddelerin yapısında bulunan su veya herhangi bir bileşenin ısı değişikliği nedeniyle gaz haline geçmesi. Buhar. Sıvı halden gaz haline geçme. Toprak yüzeyindeki suyun buharlaşması ve toprak üzerinde yetişen bitkilerin terlemesi (transpirasyon) ile su kaybı. evaporasyon, evatransporasyon. Buharlaştırma. Uçup gitme.

 

Vaporization : Buharlaştırma. Gaz haline gelme. Fizik, veterinerlik alanlarında kullanılır. Uçuklaştırım. Buharlaşma veya buharlaştırma. Herhangi bir bileşiğin içerisindeki sıvı bileşenlerinin uzaklaştırılmasıyla yoğunluğunun artırılması işlemi. Bir sıvının ya da katının uçuk evreye geçirilmesi. Buharlaşma. Vaporizasyon.