• Sosyetenin önde gelenleri, yüksek tabaka, cemiyet, kibarlar âlemi

Yüksek sosyete anlamı, tanımı:

Sosyete : Bir topluluktaki gelir düzeyi yüksek ve kendilerine özgü yaşama biçimleri olan topluluk. Topluluk, toplum, cemiyet.

 

Tabaka : Derece. Cepte taşınan tütün veya sigara kutusu. Katman. Baskı ve yazıda kullanılan, değişik boyutlarda kesilmiş kâğıt. Katman.

Cemiyet : Yüksek sosyete. Bir olayı veya kişiyi kutlamak amacıyla bir araya gelen topluluk. Birbirine uygun veya zıt anlamlı kelimeleri tenasüp, tezat sanatları yoluyla bir araya getirme. Toplum. Düğün. Dernek.

Kibar : Soylu, köklü (kimse, aile). Büyükler, ulular. Davranış, düşünce, duygu bakımından ince, nazik olan (kimse).

Alem : Simge. Minare, kubbe, sancak direği vb. yüksek şeylerin tepesinde bulunan, madenden yapılmış ay yıldız veya lale biçiminde süs, ayça. Bayrak.

Diğer dillerde Yüksek sosyete anlamı nedir?

İngilizce'de Yüksek sosyete ne demek? : four hundred

Yüksek sosyete ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Yüksek sosyete nedir? Yüksek sosyete ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik bir biçimde hemen sorabilir, daha sonra kısaca Yüksek sosyete tanımı, açılımı, kelime anlamı hakkında ansiklopedik bilgi verebilir veya dilerseniz Yüksek sosyete hakkında sözler yazılar ile ingilizce veya almanca sözlük anlamı paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zarar vermeyece...
  • Elektron yakalama: yıldırım elektronları toprağa boşalmadan önce yakalanabilir mi?...
  • Pafta: pafta numarasındaki i harfinin anlamı nedir örn.24i gibi...
  • Geri kazanım: Çok teşekkürler geri kazanım atık toplama ve atık yağ toplama ile ilgili güzel bir yazı olmuş....
  • Hallaçlık: hallacı nasıl bulabilirim mersindeyim...