Blood fluke türkçesi Blood fluke nedir

  • Kan damarlarında, özellikle kapıtoplar damarı ve onun kollarında asalaklanan yaprak solucan.
  • Şistozoma.
  • Yassı solucanlar grubunun, trematodlar sınıfından, iplik gibi ince ve uzun olan dişinin, daha kalın olan erkeğin karnı boyunca uzanan bir oluk içerisinde yaşadığı, son konakları insan ve diğer memeli hayvanlar, ara konakları salyangozlar olan schistosomatidae ailesinde yer alan digenetik trematod cinsi. bu cinste bulunan türler insan ve hayvanların karaciğer, vena cava, bağırsak ve sidik torbası venalarında yaşamaktadır. bilharzia, bilharzia kurdu, schistosomum, schistosoma, şistom termatod.
  • Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır.
  • Kankelebeği.
  • Yasa solucanlar (platyhelminthes) sınıfının, trematotlar (trematodes) takımından, iplik gibi ince ve uzun olan dişinin, daha kalın olan erkeğin karnı boyunca uzanan bir oluk içinde yaşadığı, insanların karaciğer vena cava'sı ile bağırsak ve sidik torbası venalarında yaşayan, parazit bir ilkel solucan cinsi. bilharzia.
  • Kan paraziti.
  • Kan kelebekleri.
  • Kan kelebeği.

Blood fluke ingilizcede ne demek, Blood fluke nerede nasıl kullanılır?

Blood : Adam öldürme. Kan. Mizaç. Akrabalık. Dem. Kan bağı. Huy. İlkellere göre insana güç ve dirim veren, ruhu barındıran, kötülüğü uzaklaştıran, pisliği arıtan erginleme törenlerinde, kan kardeşliğinde, büyücülükte, beslenmede önemli yeri olan sıvı. Omurgalılarda oksijenin ve karbondioksitin taşınmasında görevli kırmızı kan hücreleri, organizmanın savunmasında görevli beyaz kan hücreleri ve kanın pıhtılaşmasında görevli olan kan pulcukları ve plazmadan oluşan sıvısal doku. kan proteini, kıl, mide içeriği ve idrar vb. yabancı maddeden arındırılmış temiz, taze, bütün veya suyu alınmış hayvan kanının hızlı bir biçimde dondurulması veya soğutulmasıyla elde edilen ürün, hayvan kanı. Yapı.

 

Fluke : Balina kuyruğu. Ok damağı. Talih eseri bir raslantı. Yassı balık. Sondaj kepçesi. Kararsız. Şans. Şans eseri. Beklenmedik talih. Sürpriz.

Blood flukes : Kankelebeği. Kan paraziti. Memelilerde ve kuşlarda kan asalağı olarak yaşayan ince uzun gövdeli yaprak solucanlar familyası. bütün yassı solucanlardan değişik olarak, dişilik ve erkeklik ayrı bireylerdedir. Kan kelebekleri.

Oriental blood fluke : Doğu kankelebeği. Doğu asya'da, insanların ve çeşitli evcil hayvanların kan damarlarında yaşayan, küçük yaprak solucan.

Blood agar : Hemoliz reaksiyonun belirlenmesi için kullanılan, içerisine % 5-7 kan eklenerek hazırlanan besi yeri. Kanlı agar.

Blood air barrier : Kan-hava engeli. İçten dışa doğru; alveol epiteli sitoplazması, epitelin bazal zarı, kılcal damarın bazal zarı, kılcal damar endoteli ve alyuvar zarından oluşan akciğer alveolleriyle alveol kan damarları arasındaki geçiş engeli.

İngilizce Blood fluke Türkçe anlamı, Blood fluke eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Blood fluke ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Bilharzia worm : Bilharzia kurdu.

Blood flukes : Memelilerde ve kuşlarda kan asalağı olarak yaşayan ince uzun gövdeli yaprak solucanlar familyası. bütün yassı solucanlardan değişik olarak, dişilik ve erkeklik ayrı bireylerdedir.

Hematozoa : Kan asalağı. Hematozoon. Kanda bulunan bir asalak.

Schistome trematode : Şistom trematod.

Schistosome : Şistosom. Şiştozom. Schistosoma cinsinde bulunan. Şistozom.