Deuteranope türkçesi Deuteranope nedir

  • Deuteranop.
  • Döteranop.
  • Yeşil körü.
  • Döteranomali (yeşil körlüğü) hastalığı.

Deuteranope ingilizcede ne demek, Deuteranope nerede nasıl kullanılır?

Deuteranopia : Yeşil rengi görmeme ile ıralanan çiftrenkçillik. Retinanın yeşil renge karşılık vermediği görme bozukluğu. Döteranopi. Yeşil körlüğü. Yeşil renk körlüğü. İkinci görmezlik.

Deuteranopic : Döteranopi (retinanın yeşil renge karşılık vermediği görme bozukluğu, yeşil körlüğü) ile ilgili.

Deuteranomalous vision : Yeşil renge duyarlığın azlığı ile ıralanan sapak üçrenkçillik. İkinci sapaklık.

Deuteranomaly : Deuteranomali. Retinanın yeşil renge karşılık vermediği görme bozukluğu. Yeşil körlüğü. Döteranomali.

Deuteragonist : Anti yunanda ikinci oyuncu. Baş kahramandan sonra gelen ikinci en önemli oyuncu (antik yunan). İkinci karakter. İkinci en önemli rol. İkinci en önemli roldeki aktör.

İngilizce Deuteranope Türkçe anlamı, Deuteranope eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Deuteranope ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Daltonism : Renk körlüğü. İnsanda renklerin ayırt edilemediği, kırmızının yeşil, yeşilin kırmızı, pembenin gri, grinin pembe görüldüğü, x kromozomuna bağlı çekinik genlerle kontrol edilen, kalıtsal bir hastalık. daltonizm, dalton hastalığı, akromatopsi. Dalton hastalığı. Daltonizm.

 

Blind : Kamaştırmak. Körletmek. Köreltmek. Kör etmek. Hiç görmeyen ya da bütün düzeltmelere karşın iki gözündeki görme gücü, onda birden aşağı olan, bu nedenle eğitim ve öğretim etkinliklerinde görme gücünden yararlanamayan kimse. Kör. Alem. Pusu. Gözünü almak. Kapatmak.

Unsighted : Görülmemiş. Kör. Nişangahsız. Görmeyen.

Deuteranope synonyms : green blindness, red green colour blindness, green blind, red green dichromacy, red green color blindness.

Deuteranope zıt anlamlı kelimeler, Deuteranope kelime anlamı

Sighted : Kör olmayan. Gözleri gören.