Cannibalean türkçesi Cannibalean nedir

  • Yamyamlıkla alakalı.

Cannibalean ingilizcede ne demek, Cannibalean nerede nasıl kullanılır?

Cannibal : Yamyamlıkla ilgili. Kendi türünün etini yiyen hayvan. Yamyam. İnsan eti yiyen. İnsanyiyen. İnsan yiyen yabanıllardan olan kimse, bk. söylen.

Cannibalic : Yamyamlara ait.

Cannibalisation : Kendi türünü yeme. Firmanın ürettiği yeni ürün çeşidinin bir ölçüde mevcut ürünlerinin satışının veya piyasa payının yerini alması durumu. Ürün yelpazesinde yeni bir ürün piyasaya sürüldüğünde varolan eski ürünün satışlarındaki kayıp (ayrıca 'cannibalization'). Yamyamlık. Diğer makinalardaki parçaların yerine takmak üzere kullanılmış makina parçaları kullanımı. Çıkma parça kullanımı.

Cannibalise : Elzem malzemelerden yoksun bırakmak. Parça almak. (işletme) diğer ürün ve şirketlere karşı kazanç sağlamak için kadro veya malzeme azaltmak (ayrıca cannibalize). Kullanılmış parça takmak. Yamyamlık uygulaması yapmak. Tekrar kullanmak için kullanılır parçaların sökülmesi. Aynı türdeki bir ekipmandan diğer ekipmanı tamir etmek için parça alarak kullanmak. Çıkma parça takmak. İnsan eti yemek. Yamyamlaşmak.

Cannibalised : Tekrar kullanmak için kullanılır parçaların sökülmesi. (işletme) diğer ürün ve şirketlere karşı kazanç sağlamak için kadro veya malzeme azaltmak (ayrıca cannibalize). İnsan eti yemek. Yamyamlaşmak. Aynı türdeki bir ekipmandan diğer ekipmanı tamir etmek için parça alarak kullanmak. Elzem malzemelerden yoksun bırakmak. Kullanılmış parça takmak. Parça almak. Yamyamlık uygulaması yapmak. Çıkma parça takmak.

 

Cannibalization : Ürün yelpazesinde yeni bir ürün piyasaya sürüldüğünde varolan eski ürünün satışlarındaki kayıp (ayrıca 'cannibalisation'). Yamyamlık. Diğer makinalardaki parçaların yerine takmak üzere kullanılmış makina parçaları kullanımı. Firmanın ürettiği yeni ürün çeşidinin bir ölçüde mevcut ürünlerinin satışının veya piyasa payının yerini alması durumu. Çıkma parça kullanımı. Kendi türünü yeme.

Cannibalizes : İnsan eti yemek. Kullanılmış parça takmak. Parça almak. Çıkma parça takmak.

Cannibalish : Vahşi. Kana susamış.

Cannibalism : Kendi türünü yeme. Kanibalizm. Açlık ve besin yokluğu nedeninden daha çok büyüsel ve kuttörensel amaçlarla insan eti yeme. a. bk. akraba yamyamlığı, ölü yeme. Kanatlıların değişik stres faktörlerine bağlı olarak tüy çekmesi, baş, boyun, ibik ve kloakayı gagalama alışkanlığı kazanması sonucu birbirlerini öldürmeleri biçiminde ortaya çıkan bir yetiştirme problemi, tüy çekme, tüy yeme, çakma, kanibalizim. Yamyamlık. Kanibalizim. Kannibalizm.

Cannibalized : Kullanılmış parça takmak. Parça almak. İnsan eti yemek. Çıkma parça takmak.