Celandine türkçesi Celandine nedir

Celandine ingilizcede ne demek, Celandine nerede nasıl kullanılır?

Greater celandine : Kırlangıç otu. Kırlangıçotu.

Lesser celandine : Basurotu. Basur otu.

Celandines : Kırlangıç otu. Basurotu. Kına çiçeği. Balsamin. Kırlangıçotu. Dokunmabana.

Icelandic : İzlandaca. İzlandalı. İslanda dili. İzlanda'ya özgü. İzlanda. İzlanda (ile ilgili). İzlanda'ya ait.

Icelandic cattle : İzlanda sığırı. İzlanda’dan köken alan, soyunun 1 yüzyılda norveç’ten izlanda’ya getirilen sığırlardan geldiğine inanılan, izlanda sığır varlığının çok küçük bir kısmını oluşturan, genellikle boynuzsuz, özellikle 6 temel renkte 100’den fazla değişik biçimde görülebilen, çoğunlukla kırmızı, kırmızı benekli veya çizgili, kahverengi ve siyah veya siyah benekli, ineklerine süt verimi ve sütteki protein onanı yönünde seleksiyon uygulanmış, öncelikle süt verimi yönünde yetiştirilen kombine verimli sığır ırkı.

Icelanders : İzlandalı.

Icelandic citizen : İzlanda vatandaşı. İzlanda uyruklu.

Icelander : İzlandalı.

Iceland moss : İzlanda yosunu. İzlanda likeni.

Iceland spar : İzlanda kalsiti. İzlanda necefi.

İngilizce Celandine Türkçe anlamı, Celandine eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Celandine ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Herb : Öneri. Yabani ot. Zayıf veya güçsüz mahkum. Toprak üstü gövdeleri genelde yeşil renkli olan ve ikincil kalınlaşmanın olmadığı bitkiler. Bitki. Nebat. Yemeklere tat vermek için kullanılan bitki. Ot. Şifalı bitki.

Jewelweeds : Sarı veya turuncu çiçekleri olan iki bitkiden herhangi biri (doğu ve orta kuzey amerika'ya özgü). Sarı veya turuncu çiçekli bir kuzey amerika bitkisi.

Touch me not : Kınaçiçeği.

Pilewort : Basur otu.

Lesser celandine : Basur otu.

Jewelweed : Sarı veya turuncu çiçekleri olan iki bitkiden herhangi biri (doğu ve orta kuzey amerika'ya özgü). Sarı veya turuncu çiçekli bir kuzey amerika bitkisi.

Celandine synonyms : chelidonium, impatiens capensis, lady's earrings, orange balsam, genus chelidonium, herbaceous plant, chelidonium majus, genus impatiens, greater celandine, swallowwort, swallow wort, celandines, poppy.

Celandine ingilizce tanımı, definition of Celandine

Celandine kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A perennial herbaceous plant (Chelidonium majus) of the poppy family, with yellow flowers. It is used as a medicine in jaundice, etc., and its acrid saffron-colored juice is used to cure warts and the itch. Called also greater celandine and swallowwort.