• Banka denetleyicisi.
  • Bankacılık faaliyetlerinden sorumlu görevli.

Bank supervisor ingilizcede ne demek, Bank supervisor nerede nasıl kullanılır?

 

Bank : Akarsu kıyısı. Set. Banka. Önlemek. Tuş arası (müzik terimi). Parasal işlerini yapmak. Para sürmek. Sığdip. Uçağın bir yana yatması. Para yatırmak.

Supervisor : Nezaretçi. Müdür. Denetleyici. Sürveyan. Şef. Bilgisayar, madencilik, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Denetçi. Danışman (üniv.). Süpervizör. Gözetimle görevli kimse.

Bank acceptance : Kabul kredisi. Bir bankanın müşterisi adına çekilen poliçeyi süresi dolduğunda ödeyeceği konusunda güvence vermesi. krş. akreditif. Banka kabulü banka akseptansı. İktisat, ekonomi alanlarında kullanılır. Üzerine çekilmiş olan tecimsel belgit, çek ya da ödeğin bankaca kabul edilmesi. Banka kabul kredisi. Banka kabulü. Banka akseptansı. Bankanın kendi üzerine çekilen poliçeyi kabulü.

Bank account : İktisat, ekonomi alanlarında kullanılır. Bankada açtırılan hesapları izlemek ve gerektiğinde denetim ve karşılaştırma yapmak için tutulan kayıt. Bankalar hesabı. Banka sayışımı. Firmanın özel finans kurumlarındaki cari hesap ve kar bakiyeli katılma hesapları toplamları ile yurtiçi ve yurtdışı bankalardaki vadesiz ve bir yıldan daha kısa süreli vadeli hesapların faizli bakiyeleri toplamlarının izlendiği hesap. Banka hesabı. Gerçek ve tüzel kişilere ilişkin işletmelerce çeşitli bankalara yapılan borçlu ve alacaklı ödemelerin gidişini izlemek amacıyla açılan sayışım.

Bank advance : Banka öndeliği. Bankaların güvencesiz veya güvenceli (ayni ya da kişisel güvence) karşılığı açtıkları ve vade sonunda bir defada geri ödenmesi zorunlu olan kısa vadeli kredi. krş. açık kredi.

Bank advance guaranteed by document : Bankaların belirli müşterilerine belge güvencesi karşılığı açtıkları ve vade sonunda bir defada geri ödenmesi zorunlu olan kısa vadeli kredi. krş banka öndeliği. Belge karşılığı öndelik.

İngilizce Bank supervisor Türkçe anlamı, Bank supervisor eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Bank supervisor ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Bank commissioner : Merkez bankasının diğer bankaların faaliyetlerini denetleyen çalışanı.

Bank supervisor ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Bank supervisor kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Bank supervisor ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Bank supervisor anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Bank supervisor ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Difüzyon: DİFÜZYON (YAYINMA) OLAYI Ne demek? Farklı yoğunlukta iki ayrı fazda bulunan iki madde moleküllerinin birbiri içine yayılması...
  • Endikasyon: İki anlamı vardır. Herhangi bir hastalığa ilişkin izlenmesi gereken tedavi yöntemlerini ve tedavi içindeki sürecin gidişati...
  • Ekosistem: Ekosistemdeki bozulmaların çevreye etkileri nelerdir? Ekosistemdeki bozulma bir bütün olan çevrenin yapı ve işleyişini olumsu...
  • Ekosistem: Ekosistemlerin belirgin özelikleri nelerdir? Bir ekosistem biyosferin, bir bölümü ya da parçasıdır ; büyüklüğü ya da geni...
  • Yolantı: ..yolantı kelimesi YOLAK veya ( dağda ) patikadan çok farklı değil sanırım....( muğla ) yerkesikde patika az kullanılır..b...